Aktualności

Darczyńcy

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna Dokumenty
Rok szkolny 2019 / 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 sierpnia 2019 20:33

 

Zajęcia edukacyjne

 

6 lutego pani Anna Pawełek przeprowadziła ciekawe zajęcia edukacyjne. Podzieliła się z nami swoją pasją i eksponatami. Mogliśmy podziwiać wylinki pająków, skorpiony, żuczki i inne obiekty. Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących tych zwierząt! Dziękujemy!

 

 


 

Koncert


5 lutego 2020 oku uczniowie naszej szkoły wybrali się na koncert "Wielkie przeboje dużego ekranu" do Zabrzańskiej Filharmonii. Mieliśmy przyjemność usłyszeć w orkiestrowym wykonaniu muzykę z naszych ulubionych filmów i bajek.


 


 

Wycieczka do Wisły

2 lutego 2020 roku odbyła się wycieczka do Wisły. Był kulig i pieczenie kiełbasek no i doskonały humor uczestników.


 


 

Koncert zespołu CAPAX DEI

 

29 stycznia obchodziliśmy dzień BABCI i DZIADKA! Nasi uczniowie uświetnili ten dzień wierszykami i piosenkami dla najbliższych. Główną atrakcją wieczoru był wspaniały koncert zespołu CAPAX DEI. Zespół zaprosił także gości do wspólnego kolędowania. TO BYŁ WYJĄTKOWY, PEŁEN WZRUSZEŃ DZIEŃ.


 

 


 

Podsumowanie I semestru

 

10 stycznia panie opiekujące się Samorządem Szkolnym przygotowały apel podsumowujący pracę uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020. Uczniowie zostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce, 100% frekwencję, najlepsze czytelnictwo, za zaangażowanie w życie szkoły i inne osiągnięcia. Wszyscy uczniowie którzy wytrwale pracowali w pierwszym semestrze mieli powody do satysfakcji i zostali wyróżnieni. Przy okazji został rozstrzygnięty konkurs na najfajniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim.


 

 


 

 

Spotkanie ze Strażą Miejską

 

7 stycznia 2020 roku odwiedzili nas pracownicy Straży Miejskiej. Panowie przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, sposoby bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a w szczególności zabaw zimowych oraz ogólne zasady dbania o własne bezpieczeństwo. Zostaliśmy bardzo dobrze przygotowani do BEZPIECZNYCH FERII.


 


 

 


 

Wigilia szkolna

20 grudnia, tradycyjnie jak co roku została  zorganizowana wigilia szkolna. To wyjątkowy dzień i wyjątkowe przeżycie.  Razem do stołu zasiedli zaproszeni goście, dyrekcja, uczniowie, pracownicy techniczni i wszyscy nauczyciele. Łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Razem spożywaliśmy najpyszniejsze wigilijne potrawy (dziękujemy bardzo naszym wspaniałym kucharkom!). A potem wspólne kolędowaliśmy.


 


 

XII Śląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

18 grudnia w Rudzie Śląskiej odbył się XII Śląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych, w którym wzięli udział zawodnicy naszego Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI. A Herosi, jak to Herosi są waleczni, zaangażowani, i prawie z każdej walki wychodzą zwycięsko! Nasi zawodnicy wywalczyli dzisiaj 6 srebrnych medali. BRAWO!

 

 

 

 


 

Pieczemy pierniczki

16 grudnia uczniowie klas młodszych spotkali się aby, jak co roku wspólnie upiec świąteczne pierniczki. Najpierw wyrabiali ciasto zgodnie z przepisem, potem wykrawali różne kształty, a potem można było już je upiec. Pachniało w całej szkole, a degustacja wypadła pomyślnie :-) Następnego dnia przystąpiliśmy do dekorowania i pakowania pierniczków. Każdy był inny, ale wszystkie były przepyszne.

 

 


 

Mikołaj

6 grudnia każdy Uczeń w naszej Szkole dostał to na co pracował przez cały rok! Mikołaj był hojny i sprawiedliwy.

 

Galeria

 


 

Zajęcia kreatywne

3 grudnia uczniowie klas młodszych mieli przyjemność wykonania stroików świątecznych pod kierunkiem Fundacji AKUKU - Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa.. Dzieci korzystając z zgromadzonych materiałów mogły według własnego pomysłu wykonać ozdobę. Zajęcia zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie "WARTO!" w ramach Projektu "Mamo, Tato pobaw się ze mną" współfinansowanego przez miasto Ruda Śląska.

 

Galeria

 


 

 

 


 

Andrzejki

 

Koniec listopada to Andrzejki. W naszej szkole odbyła się z tej okazji impreza.


Galeria

 


 

 

Dzień życzliwości

 

21 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI! Przypominaliśmy obie jak ważne jest by z uśmiechem się witać, mówić sobie miłe słowa, szukać u drugiego człowieka dobrych cech, pomagać sobie wzajemnie. Ten dzień uczciliśmy ubierając się na żółto.

BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ BY BYĆ DLA SIEBIE ŻYCZLIWYMI NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

 

Galeria

 


 

Wizyta gości ze schroniska dla zwierząt

 

W  dniu 20 listopada odwiedzili nas wspaniali goście, czyli Pani kierownik Schroniska dla Zwierząt "Fauna" z pięknym psiakiem Sarą! Zebraliśmy dla podopiecznych schroniska dużo prezentów: karmę, środki czystości, koce, miski i jeszcze wiele potrzebnych zwierzętom rzeczy. Nasi uczniowie jak zwykle wykazali się WIELKIM SERCEM. Wyjątkowym podarunkiem był zszywany własnoręcznie przez uczniów kocyk, z dobrymi życzeniami, który będzie nie tylko pamiątką z naszego spotkania!

OBIECUJEMY NADAL PAMIĘTAĆ O WSZYSTKICH POTRZEBUJĄCYCH PSACH, KOTACH I INNYCH ZWIERZĘTACH!

 

Galeria

 


 

 

Projekt "Urodziny Niepodległej"

 

Śpiewamy hymn

W piątek 8 listopada 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu "Urodziny Niepodległej". punktualnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy.

 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego

12  listopada wszyscy uczniowie szkoły zwiedzili Muzeum Śląskie, zarówno wystawę główną, jak i wystawy czasowe. Była to wspaniała lekcja naszej historii.

 

 

Koncert "Najpiękniejsza jest muzyka polska"

14 listopada to kolejny dzień projektu "Urodziny Niepodległej" uczciliśmy wspólnym wyjściem do Filharmonii Zabrzańskiej na Koncert o tematyce patriotycznej. Muzycy zaprezentowali najwspanialsze oraz budzące sentyment utwory.

 

 

Obchodzimy "Urodziny Niepodległej"

15 listopada 2019 roku wspólnie całą szkołą podsumowaliśmy nasz projekt "Urodziny Niepodległej". Wspólnie dekorowaliśmy mapę naszego Kraju, umieszczając w jego konturach ważne miejsca, osoby, wydarzenia, symbole.. to co w niej kochamy. Każda klasa składała samodzielnie ułożone życzenia z okazji 101 urodzin i symbolicznie obdarowywała Ojczyznę przygotowanymi prezentami. Na zakończenie zaprezentowaliśmy film, w którym Nasi Uczniowie wypowiedzieli się czym dla Nich jest Polska i czym jest Wolność. Wspólne świętowanie dobiegło końca , ale będziemy się starać zawsze dbać o nasz piękny Kraj.

 

 

 

Galeria 

Ścianka wspinaczkowa

6 listopada nasi uczniowie i Ich najbliżsi mogli uczestniczyć w zajęciach na ściance wspinaczkowej zorganizowanych przez działające przy szkole Stowarzyszenie "Warto!"

 

 

Galeria

 


 

Teatr cieni

 

6 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie Teatru cieni. Sztukę pod tytułem "Drzewa" przygotowała klasa 2 wraz z panią Aleksandrą Muchą i panią Aleksandrą Ficek oraz Gangiem Słodziaków. Po przedstawieniu odbyły się wspólne zajęcia plastyczne.

 

 

Galeria

 


 

Jesienne święto dyni

 

Spotkanie integracyjne dla uczniów oraz ich rodzin odbyło się 4 listopada.

 

 

Galeria

 


 

Spotkanie z policjantem

 

31 października 2019 roku odbyło się spotkanie z policjantem, który przypomniał nam zasady bezpiecznego zachowania się. Zobaczyliśmy filmy, które uczyły nas jak zachować się w sytuacjach trudnych, oraz uczulały na rożnego rodzaju niebezpieczeństwa z jakimi możemy się spotkać.

 

 


 

 

Wycieczka do schroniska dla zwierząt "Fauna"

 

Wycieczka do Schroniska Fauna w Rudzie Sląskiej

Galeria


 

Sprzątamy Świat!


16 października nasi pracowici uczniowie po raz kolejny wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata w naszym mieście! Z ogromnym zaangażowaniem przyczyniliśmy się do tego by Nasz świat, Nasza okolica była piękniejsza i bardziej czysta.

Galeria

 


 

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Szkoły


14 października 2019 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz święto szkoły.

Galeria


 

Wycieczka do Częstochowy


10 października 2019 roku odbyła się wycieczka do Częstochowy.

Galeria

 

 


 

XXXVI Śląski Turniej Bowlingowy


Nasza reprezentacja brała udział w XXXVI Śląskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej! Brawa dla Zawodników szkolnego Klubu Herosi - Agnieszki,Paulinki, Bartosza, Xaviera, Dawida, Daniela!

Galeria

 


 

Lekcje czytelnicze

 

Startują cotygodniowe spotkania czytelnicze prowadzone przez bibliotekarkę szkolną Aleksandrę Ficek. Pierwsze zajęcia miały tytuł "Powitanie z detektywem Pozytywką"

 

Galeria

 


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Przewodnicząca:

WERONIKA GRZIK

 

Zastępca:

ZUZANNA MAŁYSKA

 

Sekretarz:

AGATA PALARZ

 

Sekcja konkursowa:

 

Przewodniczący:

ŁUKASZ LABUS

 

Członkowie:

AGNIESZKA KOŁODZIEJ

PAULINA LOSKA
JULIA WILK

 

Sekcja plastyczna:

 

Przewodnicząca:

MARTYNA BOLENDA

 

Członkowie:

OLIWIA KALETA

SANDRA FRANKE

WERONIKA BENTKOWSKA

 

Sekcja sportowa:

 

Przewodniczący:

DANIEL GAWLIK

 

Członkowie:

WOJCIECH NAWARA

MARTYNA KOZAK

OLIVIER PIETRASZEWSKI

BRAJAN PISAREK

MIKOŁAJ SOBOTOWSKI

KAMIL KOKOC

 

OPIEKUNKI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

mgr KATARZYNA WILK

mgr ALEKSANDRA FICEK

 


 

Galeria

 


 

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego

 

1 października 2019 roku wybraliśmy się do Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Pogoda nam dopisała. Śląski Ogród Botaniczny działa na rzecz ochrony różnorodności biologicznej, poprzez uprawę na swoim terenie rzadkich i zagrożonych gatunków roślin, zachowanie cennych, a zanikających upraw polnych i łąkowych oraz starych odmian drzew owocowych. Zajmuje się również działalność edukacyjną. Tak więc, była to dla nas wspaniała lekcja przyrody. Skorzystaliśmy także z dodatkowych atrakcji, wspinając się na wieżę widokową, oglądając wystawę fotografii róż oraz bawiąc się na ekologicznym placu zabaw.

 

 

 

Galeria

 


 

Ważne!

Informujemy, że wpłaty za żywienie dziecka należy dokonywać na numer konta bankowego szkoły: ING BS S.A o/Ruda Śląska 64 1050 1214 1000 0023 5614 8938

 

To rozwiązanie zdecydowanie usprawnia i ułatwia pracę w placówce. Dziękujemy!

 

 


 

Pasowanie na ucznia

 


 

Galeria

 


 

 

"Juromania" - wycieczka do Ogrodzieńca

 

 

Galeria

 


 

Koncert w Zabrzańskiej Filharmonii "Co to jest orkiestra?

 

Dzięki uprzejmości dyrektora naczelnego i artystycznego Zabrzańskiej Filharmonii pana Sławomira Chrzanowskiego oraz zaangażowaniu pani Aleksandry Front uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w comiesięcznych koncertach w bardzo przystępnej cenie biletów. 9 września 2019 roku mogliśmy poznać wszystkie instrumenty, które wchodzą w skład tamtejszej orkiestry.

 

 

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

Po wyjątkowo długich wakacjach 2 września 2019 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2019 / 2020. Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor szkoły mgr Anna Dąbrowska. Szczególnie sympatycznie zostali powitani nowi uczniowie, którzy rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Uczniowie poznali swoich wychowawców i powitali się z kolegami. Zostały przypomniane zasady organizacji pracy szkoły i oraz wymagania mające zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w szkole.

Naszym uczniom w nowym roku życzymy, aby nauka była fajną przygodą, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy i umiejętności, dobrymi ocenami oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.

 

Galeria

 


 

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 2 września 2019 roku o godzinie 9.00

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020.Poprawiony: czwartek, 06 lutego 2020 22:32
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

LogowanieW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »