Aktualności

Darczyńcy

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna
Rok szkolny_2018/2019 PDF Drukuj

 

 Zakończenie roku szkolnego 2018/2019


Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca 2019 roku. Było to wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, gdyż żegnaliśmy ostatni rocznik uczniów uczących się w gimnazjum oraz uczniów klas ósmych. Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz opiekunowie uczniów. Dyrektor szkoły Anna Dąbrowska podziękowała uczniom za całoroczny wysiłek. Gratulacje, wyróżnienia książkowe oraz dyplomy otrzymali uczniowie, którym udało się zdobyć najlepsze wyniki w nauce oraz w innych dziedzinach. Dyrektor szkoły złożyła również podziękowania rodzicom, którzy wyróżniali się w działaniach na rzecz szkoły. Gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi podziękowała za zaangażowanie w edukację najmłodszych i codzienny trud związany z pracą oświatową. Ponadto życzyła uczniom i absolwentom wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów w dalszym życiu.

 

 

Galeria

 


 

 

Zielona szkoła nad morzem

 

26 marca 11 maja 2019 część naszych uczniów wyjechała na "Zieloną szkołę" do Grzybowa nad Bałtykiem :) Życzymy wspaniałych wrażeń :)

 

Galeria

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

INFORMACJE MEN DLA RODZICÓW

W ZWIĄZKU ZE STRAJKIEM NAUCZYCIELI.

 

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

 

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

 

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

 

Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

 

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

 

Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

 

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

 

 

  1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
  2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
  3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
  4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
  5. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
  6. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.)

 

 

 

 


 

Płacisz podatki?

Zdecyduj sam gdzie trafi Twój 1% podatku!

Nie wahaj się i przekaż go nam!


Z zebranych środków dofinansujemy zajęcia terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie organizuje zajęcia arteterapii, muzykoterapii, dogoterapii, hipoterapii oraz alpakoterapii.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000457226

W imieniu naszych podopiecznych BARDZO DZIĘKUJEMY!


 


 

 

Na niebiesko dla autyzmu!

 

To hasła, które przyświecały uczniom i nauczycielom w naszej szkole. 4 kwietni 2019 roku  podsumowaliśmy DNI ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. To wydarzenie uczciliśmy wspólnymi zajęciami, apelem, prezentacją, a także przemarszem ulicami naszej dzielnicy, "niebieskim poczęstunkiem" i oczywiście niebieskim strojem. Wszystko, by przybliżyć problematykę autyzmu każdemu - małemu i dużemu, starszemu i młodszemu.

 

Autyzm. Wystarczy zrozumieć!

 

 


 

 

VI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny


Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi 3 kwietnia w naszej szkole odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny. Mieliśmy okazję gościć w naszej szkole uczniów i nauczycieli czterech szkół naszego województwa. Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę! Wielkie podziękowania Pani Naczelnik i Pracownikom Wydziału OCHRONY ŚRODOWISKA I GÓRNICTWA miasta Ruda Śląska za pomoc w organizacji Turnieju. Nasze zmagania uświetnili swoim występem uczniowie młodszych klas.

 

 


 

 

 

 


 

XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

 

26 marca 2019 roku uczennice najstarszych klas pod opieką pani katechetki pojechały

na XIV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II organizowany przez

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej.

Zarówno Wanesa jak i Jesica wykazały się dużą wiedzą na temat naszego szkolnego patrona.

Wanesa Izdebska zajęła I miejsce a Jesica Tywonek II miejsce.

Serdecznie gratulujemy :)

 

 


 

Dzień Kolorowej Skarpetki to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. W ramach solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem uczniowie i pracownicy szkoły mieli dzisiaj ubrane skarpetki nie do pary :-)


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH

10, 11, 12 KWIETNIA 2019 ROKU O GODZ. 11.30

W KOŚCIELE W BIELSZOWICACH

 


 

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

serdecznie zapraszamy !!!

 

 

19 marca 2019 roku godz. 10.00

Galeria

 


 

 

Nocka w szkole


W nocy z 1-2 marca po raz kolejny w naszej szkole odbyła się „Nocka harcerska”. W zabawie uczestniczyło 35 uczniów a towarzyszyło im 5 opiekunów. Zabawa była przednia. Harcerze #IIIRudzkiSzczepPomarańczoweJedynki przygotowali dla nas przeróżne gry i zabawy a przerywnikiem była przepyszna pizza, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali.
O północy wszyscy, zadowoleni, ale i bardzo zmęczeni, udali się do swoich sal. Tam czekały na nich „bardzo wygodne łóżka”. Następnego dnia po porannej toalecie i smacznym śniadanku wszyscy udali się do swoich domów:)

 

Galeria

 


 

Szkoła Myślenia pozytywnego


Z dumą informujemy, że od stycznia 2019 r. nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w programie SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO, który realizowany jest w ramach projektu MYŚLĘ POZYTYWNIE.

Zostaliśmy wybrani do wyjątkowego grona szkół, które przez cały rok będą współpracowały z Instytutem Edukacji Pozytywnej - nad wspieraniem zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Celem programu jest kompleksowe wsparcie dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

Program realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Narodowego Programu Zdrowia i Instytutu Edukacji Pozytywnej. 

 


 

 

Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący I półrocze nauki


Jak co roku, przed feriami odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr nauki. Nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz zachowaniu. Podczas apelu pani bibliotekarka nagrodziła najlepszych czytelników naszej szkoły. Pani katechetka nagrodziła i wyróżniła naszych artystów występujących w Jasełkach. Nagrodzono również osoby zaangażowane w pracę w Samorządzie Uczniowskim. Na zakończenie nagrodzono klasy, które zwyciężyły w konkursie o tytuł „Super Klasy. Nagrodę w postaci wyjścia całą klasą na kręgle, ufundowało Stowarzyszenie Warto. Oto zwycięzcy:

Klasa I/II Klasa IVa

Klasa IIIa Klasa IVb

Klasa IIIb Klasa VIb

Klasa IIIc

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w II półroczu nauki !


Galeria

 


 

Walentynki :)

Piątek- 8 lutego 2019 roku był w naszej szkole "dniem na czerwono". w tym dniu obchodziliśmy zorganizowany nieco wcześniej Dzień Zakochanych- Walentynki. Funkcjonowała poczta walentynkowa, a na dużej przerwie mogliśmy potańczyć w rytm dyskotekowej muzyki.

 

Galeria

 


 

Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej


5 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole pracowników Straży Miejskiej. Funkcjonariusz przeprowadzili zajęcia na temat bezpiecznego spędzania czasu w czasie ferii zimowych.


Galeria

 


 

Kolędowanie z zespołem "Capax Dei"

 

23 stycznia 2019 roku do naszej szkoły przyszli rodzice, babcie i dziadkowie. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na początku nasi najmłodsi uczniowie przygotowali piękny program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Następnie wszyscy mieliśmy okazję uczestniczyć we wspaniałym koncercie kolędowym zespołu "Capax Dei". Jak zwykle występ artystów był okraszony gromkimi brawami. Szkoda, że na następny koncert znowu musimy czekać cały rok.


Galeria

 


 

Wizyta „Mobilnego Planetarium”

18 stycznia 2019 roku przeżyliśmy cudowną podróż w przestrzeń kosmiczną, w którą zabrał nas Pan Twardowski.
Dzięki wizycie Mobilnego Planetarium "zwiedziliśmy" Księżyc! Wielkie podziękowania dla pracowników Planetarium Śląskiego w Chorzowie!!!


Galeria

 

 


 

 

Jasełka w przedszkolach


17 i 24 stycznia 2019 roku  nasi artyści odwiedzili rudzkie przedszkola nr 43 i 19. Tam zaprezentowali swoje przedstawienie jasełkowe. Dzieci nagrodziły ich występy gromkimi brawami.


Galeria

dla pracowników Planetarium Śląskiego w Chorzowie!!!


 

Jasełka integracyjne

 

15 stycznia 2019 roku już po raz XV odbyły się jasełka integracyjne, w których co roku bierze udział nasza szkoła. Jasełka przygotowywane są przez uczniów różnych szkół i przedszkoli z Rudy Śląskiej: Bielszowic i Wirku, którzy  wspólnie występują na scenie Bielszowickiego Domu Kultury.  W tym roku w jasełkach wystąpiło siedmioro naszych uczniów, którzy wcielili się w rolę dworzan króla Heroda, trzech Mędrców i wielbłąda :)  Aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Cieszymy się, że możemy brać udział w tak doniosłym wydarzeniu, integrując się z innymi uczniami rudzkich szkół i przedszkoli. Wspólna inicjatywa pokazuje jak ważny i potrzebny jest każdy człowiek, w którego sercu rodzi się Bóg- Dziecina.


Galeria

 


 

„Góra Grosza” w naszej szkole

 

Jak co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się zbiórka drobnych monet, pod nazwą „Góra Grosza”. Celem jest pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Również nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W sumie zebraliśmy 150,00 złotych w drobnych monetach (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr itp.), które przekazaliśmy Towarzystwu „Nasz Dom”. Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunek p. A. Ficek, K. Wilk oraz p. R. Spitzer posegregował i policzył wszystkie grosiki. Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji.

 

 

Galeria

 

 

 


 

 

Udział w XXIII Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Jasełkowych


Galeria

Nasz zespół został wyróżniony  :) Gratulujemy :) 


 

 

Szczęśliwego Nowego 2019 Roku


 


 

 

Wigilia Szkolna

Dnia 20.12.2018 r. odbyła się w naszej szkole kolejna już tradycyjna Wigilia szkolna. Mogliśmy zobaczyć Jasełka przygotowane przez naszych szkolnych i przedszkolnych aktorów, połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu i zaśpiewaliśmy kolędy. Atmosfera jak zwykle była wspaniała.


Galeria

 


 

 

 

 


 

W listopadzie i grudniu odbyły się również kolejne zajęcia z muzykoterapii

 

 

Galeria

 

 

 


 

Arterapia w listopadzie i grudniu


BARWY NA ZEWNĄTRZ I WEWNĄTRZ to listopadowy warsztat dający każdemu uczestnikowi możliwość zauważenia i przeżycia w ruchu,

oraz bez udziału wzroku, muzyki ilustracyjnej, do której wewnątrz zostają dodane osobiste emocje.

Grudniowe zajęcia związane były tematycznie ze zbliżającą się zimą.


Galeria

 


 

Wizyta świętego Mikołaja

Dnia 6.12.2018 odwiedził uczniów naszej szkoły Mikołaj. Obdarował  ich wspaniałymi prezentami. 

 


 

W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia z hipoterapii

 

Galeria

 Urodziny Kubusia Puchatka

Dnia 26.11.2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Urodziny Kubusia Puchatka. W związku z tym odwiedził nas

„prawdziwy” Kubuś Puchatek. Było mnóstwo i życzeń, uśmiechów oraz całusów.

Dzieci przyniosły swoje ukochane misie.

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO KUBUSIU!!!!

 

Galeria 

Pasowanie na Czytelnika

Dnia 21.11. 2018 r. uczniowie klas 4 uroczyście zostali pasowani na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło musieli wykazać się wiedzą na temat biblioteki oraz książek i rozwiązać mnóstwo bardzo trudnych zadań. Życzymy wszystkim wielu sukcesów czytelniczych.


Galeria

 


 

Dzień życzliwości i uśmiechu

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI i UŚMIECHU :)

 

 


 

"Zgotujmy coś razem"


Trzecie spotkanie kulinarne zdominowane było przez słodkości. Uczestnicy przygotowali pyszne desery i ciasta. Szczegóły w zakładce projektu.


Galeria

 

 


 

Kolejne spotkanie z alpakami


 

5 listopada odbyło się kolejne spotkanie z alpakami, które tym razem zagościły w jednej z naszych sal. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści na temat pochodzenia alpak, o tym co lubią jadać, jak należy o nie dbać oraz w jaki sposób się komunikują. Wykonały też prace plastyczne. Jedną z nich było wyszukanie i kolorowanie krajów Ameryki Południowej, z których pochodzą te sympatyczne zwierzaki. Po zakończeniu zajęć plastycznych wszyscy wybraliśmy się na wspólny spacer. Największą frajdą było niewątpliwie karmienie marchewkami, przytulanie oraz głaskanie zwierzątek.


Galeria

 


 

Arterapia w październiku


Jesteśmy podobni, ale każdy jest wyjątkowy to było hasło przewodnie październikowych warsztatów arterapeutycznych. Każdy uczestnik warsztatu zaznaczył swoją indywidualność wykonując osobisty medal- wizytówkę oraz odcisk własnych dłoni. Wszyscy jesiennie bawiliśmy się z piosenką, malując świat na żółto i na niebiesko.

 

Galeria

 


 

Bal Wszystkich Świętych


 

31 października 2018 r. w naszej szkole odbył się kolejny już Bal Wszystkich Świętych. Cała plejada "świętych" bawiła się wyśmienicie w rytm muzyki oraz skorzystała ze słodkiego poczęstunku. Nie zabrakło też milusińskich gości z Przedszkola Integracyjnego. Cała impreza zakończyła się symbolicznym przejściem przez bramę NIEBA. Główną inspiratorką i organizatorką imprezy była nasza katechetka -pani Aleksandra Lis- Pawleta.

 

Galeria

 

 


 

Koncert w Filharmonii


25 października 2018 roku klasa III b na zaproszenie pani Aleksandry Front uczestniczyła w koncercie edukacyjnym "Muzyka z gier komputerowych" w Zabrzańskiej Filharmonii. Muzyka oczarowała dzieciaki, ale nie mniejszą frajdę miały z możliwości rozmowy z muzykami oraz zobaczenia sceny i instrumentów.


Galeria

 


 

 

Alpaki w naszej szkole


No i doczekaliśmy się! Kilka dni temu gościły u nas magiczne „żywe pluszaki”, milutkie Alpaki o imionach – Lord, Izo oraz Baron. Podczas spotkania dzieci uczyły się jak obcować z alpakami, mogły je nakarmić oraz pogłaskać, a także pójść z nimi na spacer prowadząc je na smyczy. Jak się przekonaliśmy, Alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta o rozczulającej urodzie. Są pozbawione agresji i bardzo miłe w dotyku ze względu na wyjątkową wełnę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi o pochodzeniu, przyzwyczajeniach zwierząt, ich jadłospisie oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Najbardziej wytrwałym uczestnikiem spotkania okazał się Kamil, który zakończył zajęcia pomagając przygotować alpaki do powrotu do domu.


Galeria

 


 

Głośne czytanie

 

Obchody Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyły się dnia 19.10.2018 roku. W tym dniu dziewięcioro uczniów klas trzecich w towarzystwie zaproszonych przez siebie gości specjalnych – pluszowych zwierzątek, spotkało się na „bajkowym dywanie”, aby wspólnie posłuchać opowiadania pt. „Zajęczyca Zuzia” czytanego przez Aleksandrę Godek – naszą szkolną pielęgniarkę. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, oraz uczyły się czynności opiekuńczych na swoich maskotkach. Największą frajdę sprawiło im wzajemne bandażowanie rąk pod czujnym okiem pani pielęgniarki. Przypominaliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, których nauczyliśmy się podczas akcji „Ratujemy i uczymy ratować” WOŚP. Podsumowaniem pracy na zajęciach było wspólne zaprojektowanie z kolorowych piórek fartuszka dla zajęczycy Zuzi.

 

Galeria

 


 

"Zgotujmy coś razem"


20 października w ramach projektu "Zgotujmy coś razem" odbyło się drugie spotkanie kulinarne, na którym uczestnicy przygotowali pyszny śląski żur. Szczegóły w zakładce Projekty.

 

Galeria

 

 


 

Pichcimy bo lubimy


Tym razem gotowałyśmy kisiel z jabłek z miodem. Pyszne i zdrowe!

 

Galeria

 


 

Święto Szkoły


16 października 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu o godz. 9.00 w bielszowickim kościele została odprawiona uroczysta msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Następnie w szkole uczniowie i obecni goście mogli zobaczyć przedstawienie przygotowane przez wspaniałych szkolnych aktorów. Program artystyczny odwoływał się do wydarzeń. które miały miejsce w Watykanie 40 lat temu. Wtedy to 16 października 1978 roku nasz wielki rodak- Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Przedstawione sceny odwoływały się do tego wielkiego wydarzenia, które na zawsze już zmieniło życie naszego patrona.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na "papieskie kremówki", które zasponsorował ksiądz proboszcz Parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach.

 

Galeria

 


 

 

XXXIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej

 

16 października 2018 roku odbyły się zawody Olimpiad Specjalnych.

 

 


 

Ratujemy i uczymy ratować

 

16 października 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Ratujemy i uczymy ratować".

Galeria

Piszą o nas w "Wiadomościach Rudzkich"

 

15 października 2018 roku pani Natalia Jakubczyk, która jest pracownikiem Straży Pożarnej uczyła nas ratować ludzi przez udzielanie pierwszej pomocy.

 

Galeria

 

 


 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, czyli popularnie nazywany Dzień Nauczyciela. Uczciliśmy ten dzień uroczystym apelem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, pod okiem opiekunek. Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń, podziękowań oraz nagród.

 

 

Galeria

 


 

Zbiórka żołędzi dla Leśnego Pogotowia


Uczniowie naszej szkoły zbierają żołędzie do karmienia podopiecznych ośrodka rehabilitacji i schroniska dla leśnych zwierząt, czyli Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Dostarczyliśmy pierwszą partię żołędzi w ilości 57 kilogramów.

 


 


 

Pieczemy ciasteczka

 

Tym razem plan był ambitny. Postanowiłyśmy upiec babeczki z czekoladą. Powiodło się! Ciasteczka znikały w szybkim tempie, więc zapewne były smaczne.

 

Galeria

 


 

Hipoterapia


Za nami pierwsze zajęcia z hipoterapii. Spotkanie z konikiem o imieniu Lary było bardzo emocjonujące. Wśród dzieci widać było obawę, lęk ale i ogromną ciekawość, która we wszystkich przypadkach zwyciężyła. Wszystkie dzieci dzielnie stawiły czoła nowemu wyzwaniu.

 

Galeria

 

 


 

 

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę


11 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i opiekunami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze w Częstochowie. W tej pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele 300 szkół imienia tego Wielkiego Polaka. Na Jasnogórskich Błoniach zebrało się 14 tysięcy osób, aby uczestniczyć w liturgii, której przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Po mszy świętej odwiedziliśmy także Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

 

 

Galeria

 


 

Teatr

 

 

Galeria

 


 

 

Jesienna sałatka owocowa

 

Uczniowie klasy III b spotkali się w ramach programu "Pichcimy, bo lubimy". Wspólnymi siłami przygotowałyśmy sałatkę z jesiennych owoców.

 

 

Galeria

 

 


 

Uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę

 

21 września 2018 roku przyjęliśmy do społeczności uczniów dwoje pierwszoklasistów: Weronikę i Piotra. Z okazji uroczystości "Pasowania na Ucznia" Weronika i Piotr wraz z klasą drugą oraz uczniami klasy trzeciej i czwartej przygotowali krótką inscenizację, na którą składały się wiersze i piosenki. Pasowania dokonały- pani Dyrektor Szkoły podstawowej im. Świętego Jana Pawła II- Anna Dąbrowska i Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska- Anna Krzysteczko. Uczniowie klasy I otrzymali mnóstwo ciepłych życzeń. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami oraz wychowawczynią- Elżbietą Bukowską udali się na słodki poczęstunek.

 

 

Galeria

 


 

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!


28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali własne plakaty informacyjne, które zostały zawieszone w gablocie Samorządu Uczniowskiego. W dniu głosowania panowała niezwykła atmosfera. Poszczególne klasy głosowały w holu szkoły, gdzie znajdowała się urna wyborcza. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza. Oto wyniki wyborów:

Przewodniczącą szkoły została Nikola Izdebska

Zastępcą przewodniczącej – Zuzanna Małyska

Sekretarzem została Wiktoria Klimczak

Pozostałe osoby również będą pełnić ważne funkcje w Radzie Samorządu oraz w sekcjach: sportowej, plastycznej oraz konkursowej.

Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostały panie Aleksandra Ficek oraz Katarzyna Wilk.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! Życzymy wielu ciekawych pomysłów realizowanych z powodzeniem w nowym roku szkolnym.

 

 

Galeria

 

 


 

 

Galaretka z owocami

 

Uczennice klasy III b realizując program "Pichcimy, bo lubimy" przygotowały pyszną galaretkę z owocami.

 

 


 

XVIII Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych

 

W dniu 26 września 2018  roku nasza sekcja Olimpiad Specjalnych "HEROSI" brała udział w XVIII Śląskim Turnieju w Halowej Piłce Nożnej. Mecze były rozegrane  na dwóch halach: MOSiR w Rudzie Śląskiej, a także bielszowickiej „Zgody”. Organizatorem turnieju był Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka”. Nasza drużyna zdobyła I MIEJSCE.

 

Galeria

 


 

Wycieczka do Krasiejowa


W dniu 22.09. 2018 r. udaliśmy się na kolejną wycieczkę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Warto”. Tym razem naszym celem był Krasiejów i przepiękny Park Jurajski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejazdu Wehikułem czasu- pociągiem dzięki, któremu w technologii 3D mogliśmy zapoznać się z początkami naszej planety i  prześledzić jej historię do dnia dzisiejszego. Kolejnym punktem wycieczki było przejście  Trasą Turystyczną podczas, której poznaliśmy różne gatunki dinozaurów. Nie sposób pominąć wizyty w kinie 7D podczas, której obejrzeliśmy przepiękny i wzruszający film o przygodach dinozaurów oraz wizyty w Oceanarium, gdzie stanęliśmy „oko w oko” z groźnym rekinem. Aby trochę ochłonąć z przyjemnością  skorzystaliśmy z wszystkich huśtawek i karuzeli dostępnych na terenie Parku. Później, zgłodniali, wyruszyliśmy na „coś słodkiego” lub „coś pożywnego”. Każdy zjadł to, na co miał ochotę. Ostatnią godzinę wycieczki spędziliśmy na przecudnym wielokolorowym i różnorodnym placu zabaw.

 

Zabawa była przednia. Jak zawsze pogoda dopisała, więc w cudownych nastrojach wróciliśmy do domu. Opiekowały się nami pani: A. Ficek, I. Chaeje, A. Stańczak, A. Mucha.


 

Galeria

 


 

Wycieczka do Wiejskiej Chaty w Bojkowie


19 września 2018 roku w ramach drugiej edycji projektu "Zgotujmy coś razem" uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wiejską Chatę w Gliwicach- Bojkowie. Na miejscu mogli wysłuchać ciekawych informacji nt. tradycji w kuchni śląskiej oraz wykazać się znajomością przygotowywania regionalnych potraw w praktyce. Więcej informacji na temat realizacji projektu w zakładce "Projekty".

 

 

 

Galeria

 


 

Wycieczka do Paprocan


 

Galeria


POLECAMY! ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE.


 

 

ARTETERAPIA, to najlepsza terapia dla rozwoju koncentracji i motoryki małej , zwłaszcza precyzji chwytu, który ma duży wpływ na naukę pisania. Sprzyja rozładowaniu trudnych emocji z jednoczesnym wyzwoleniem pozytywnych, co umożliwia optymalne wykorzystanie potencjału rozwojowego dzieci. Wzmacnia poczucie sprawstwa i własnej wartości. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa w grupie i wspomaga nawiązywanie kontaktów rówieśniczych. Plastyka pozwala dzieciom przenieść świat swojej fantazji do rzeczywistości i odwrotnie, ubierać rzeczywistość w fantazję. W trakcie zajęć dzieci uczą się wykorzystywania różnych technik plastycznych.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę

 


 

 

MUZYKOTERAPIA, wspomaga rozwój mowy, kontaktów społecznych, podnosi poczucie własnej wartości u dzieci z obniżoną samooceną, pomaga radzić sobie z presją społeczną, poprawia koordynację ruchową poprzez zwiększanie wyczucia rytmu, a przede wszystkim uczy pracy zespołowej i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Muzyka stymuluje obie półkule mózgowe i posiada uniwersalny kod językowy, który dociera tam gdzie inne możliwości zawiodły. Kontakt z żywą muzyką i instrumentami stymuluje i integruje zmysły. Muzyka rozbudza radość, ciekawość i motywację.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę

 


 

 

 

HIPOTERAPIA to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości Obecność konia – „współterapeuty” – sprawia, że dzieci uczą się nie tylko pokonywania własnych słabości i lęków, ale też wzmacniają mięśnie, wspiera odwagę, męstwo. Kontakt z żywym zwierzęciem ma ogromny wpływ na rozwój emocji, budowanie więzi społecznych oraz zaspokajanie lub nabywanie potrzeby i umiejętności dawania czegoś od siebie i opiekowania się kimś.

 

Zajęcia indywidualne.

Cena: 20,00 zł za 20 min - dla podopiecznych Stowarzyszenia „WARTO!”, czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Rudzie Śląskiej oraz ich rodzeństwa.

Cena: 35,oo zł za 20 min - dla pozostałych dzieci

 


 

 

DOGOTERAPIA to metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Terapia ogranicza stres, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wycisza zachowania agresywne. Psi terapeuta wspiera także koncentrację oraz koordynację ruchową,stymuluje pracę mięśni. Wyzwala potrzebę spontanicznej komunikacji, zmniejsza nadwrażliwość na bodźce dotykowe i niweluje lęki przed zwierzętami.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę

 


 

 

ALPAKOTERAPIA. O alpakach mówi się się „duże owieczki” lub „żywe maskotki”. Lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Choć są mało znane, wszędzie gdzie się pojawiają, wzbudzają zainteresowanie. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda. Kontakt z alpaką pozytywnie wpływa na sferę poznawczą, emocjonalną, społeczną oraz rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka i pewności siebie. Ze względu na to, iż dziecko sprawuje opiekę nad alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności nad drugą istotą.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 15,00 zł za 1 godzinę

 

 

 


 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

rozpocznie się mszą świętą o godz. 8.15 w bielszowickim kościele,

następnie około godz. 9.00 odbędzie się uroczystość w szkole.

 


 


 

 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

LogowanieW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »