Aktualności

Darczyńcy

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna
Rok szkolny_2017/2018 PDF Drukuj

 


 

 

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji :)

 

 


 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

rozpocznie się mszą świętą o godz. 8.15 w bielszowickim kościele,

następnie około godz. 9.00 odbędzie się uroczystość w szkole.

 


 

 

Informacje MEN na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży

 

Bezpieczny wypoczynek - poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

  

Zajęcia dogoterapii, arteterapii oraz muzykoterapii, alpakoterapia

 

Z uwagi na wszechstronny rozwój dzieci, w bieżącym roku szkolnym Stowarzyszenie Warto! działające przy naszej szkole rozszerzyło ofertę o charakterze terapeutycznym z arteterapii, muzykoterapii i dogoterapii.

Łącznie odbyło się 12 spotkań, podczas których uczestniczyły w nich dzieci nie tylko z naszej szkoły. Przeżyły one fascynującą przygodę ze sztuką, muzyką oraz podczas kontaktu z psami, co korzystnie wpłynęło na rozwój ich sfery społecznej, psychicznej i emocjonalnej.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach. Wszystkie formy oferowanych zajęć dostarczyły im dużo pozytywnych emocji i przyniosły wiele radości.

Nowym doświadczeniem dla wielu było obcowanie z psami. Podczas spotkań dzieci poznały zasady zachowywania się podczas kontaktu z psami, przełamywały lęk podchodząc do wytresowanych psów, bawiąc się z nimi czy karmiąc je.

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, planujemy w przyszłym roku szkolnym wzbogacić naszą ofertę, między innymi o alpakoterapię.

Zapraszamy już we wrześniu!


 

 

 


 

 

Zabawa na basenie

 

W czerwcu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 którzy w ciągu całego roku szkolnego 2017/2018 wyróżniali się pozytywnym zachowaniem, dobrymi stopniami i frekwencją zostali w nagrodę zaproszeni przez Stowarzyszenie WARTO na basen.

 

 


 

Piknik Rodzinny na Burlochu

 

14 czerwca 2018 roku odbył się piknik rodzinny dwóch placówek Szkoły Podstawowej nr 11 im. Świętego Jana Pawła II oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Rudzie Śląskiej. Impreza miała charakter sportowy i odbywała sie na obiekcie sportowym Burloch Arena w Rudzie Śląskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas pani Aleksandra Poloczek- dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej oraz pani Aleksandra Piecko -Naczelnik Wydziału Oświaty.

Piknik zorganizowany został w ramach Dni Profilaktyki w Rudzie Śląskiej. Hasłem tegorocznych obchodów było "Kocham-Rozmawiam". Zgodnie z tym hasłem uczniowie wykonali prace plastyczne nt. „Moja rodzina rozmawia”. Prace tworzyły piękną wystawę, która była jednocześnie wspaniałą dekoracją obiektu. Podczas spotkania uczniowie i ich rodzice uczestniczyli w rozgrywkach sportowych i zabawach tanecznych a także w zajęciach plastycznych, które prowadzone były przez naszych nauczycieli. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym grilem.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu Pikniku bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Galeria

 


 

 

Podziękowania dla zawodników oraz organizatorów XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

 

 

 

WP Sportowe Fakty

 

 


 

 

Uroczyste zakończenie XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

 

Galeria

 


 

 

Nasi zawodnicy na XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

 

"Herosi" wspaniale reprezentowali naszą szkołę na ogólnopolskich zawodach i zdobyli następujące miejsca i medale:


WIKTORIA ULANECKA złoty i srebrny medal

SYLWIA KRÓL brązowy medal oraz 4 miejsce

DAWID PORWOL brązowy medal oraz 5 miejsce

NIKOLA TUREK brązowy medal

 

DZIĘKUJEMY ZAWODNIKOM

I TRENEROM - pani Anecie Stańczak i pani Izabeli Chajec

KAŻDY Z NASZYCH REPREZENTANTÓW ZDOBYŁ MEDAL

JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI

 
 

Galeria

Igrzyska są niezwykle prestiżowe, gdyż spośród złotych medalistów zostaną wyłonieni członkowie Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największa imprezą sportową na świecie w przyszłym roku. Weźmie w nej udział ponad 7 tysięcy sportowców.

 

Więcej informacji na stronie Olimpiad Specjalnych

WP Sportowe Fakty


 

 

Kibicujemy w zawodach lekkoatletycznych XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych


11 czerwca 2018 roku wybraliśmy się na imponujący Stadion Śląski, aby kibicować zawodnikom zawodów lekkoatletycznych. W tym dniu występowali uczniowie naszej szkoły Dawid Porwol i Nikola Turek. Jesteśmy z nich bardzo dumni :-) Dla kibiców były przygotowane liczne atrakcje: wspólne muzykowanie na bębnach, warsztaty kulinarne, puszczanie ogromnych baniek, wspinaczka na ściance, sporty walki w specjalnych strojach ochronnych, rzuty do celu, dmuchawce itp.

Galeria

 


 

Herosi na otwarciu XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych


9 czerwca 2018 roku nasza szkolna Sekcja Olimpiad Specjalnych "Herosi" uczestniczyła w uroczystym otwarciu XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w katowickim Spodku, a dzień później na Stadionie Śląskim.

Na zdjęciu nasza drużyna w składzie

Sylwia Król

Dawid Porwol

Nikola Turek

Wiktoria Ulanecka

oraz trenerzy

Aneta Stańczak

Izabela Chajec

 

 

Galeria

 

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów – Mikołów 2018, które rozpoczynają się 9 czerwca, a zakończą 12 czerwca, to największa impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce. Zawody sportowe będą odbywały się w kilku miejscach.

Stadion Śląski: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój, bocce.

Obiekty AWF w Katowicach: pływanie, badminton, tenis stołowy.

Kręgielni Galaktyka w Katowicach - bowling.

Golf Park w Mikołowie – golf.

W zawodach weźmie udział ponad 1000 zawodników Olimpiad Specjalnych z całego kraju, wspieranych przez ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy.

Dziennik Zachodni

 


 

 

Wycieczka do Szkoły Policji


8 czerwca 2018 uczniowie pojechali na dzień otwarty do Szkoły Policji w Katowicach. Uroczystość rozpoczęła się na placu apelowym. Była to świetna okazja żeby zobaczyć pokazy w wykonaniu policji i innych służb mundurowych, wystawy broni i sprzętu transportowego, inscenizacje działań policyjnych i ratowniczych, a także pokazy musztry. Najwięcej emocji wzbudził przejazd wozem policyjnym na sygnale, składanie odcisków palców i pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców. Sporym zainteresowaniem dzieciaków cieszył się Sznupkiem, z którym oczywiście mamy zdjęcie. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pyszną grochówką.

Galeria

 


 

 

Zapraszamy na XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

 

Więcej informacji

Robert Lewandowski zaprasza

Anna Lewandowska zaprasza

 

 


 

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny


7 czerwca 2018 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez panie A. Firek i A. Stylec. Rolę jury tradycyjnie już objęła pani A.Ficek. Uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych zmagali się z ortograficznymi łamigłówkami. Poradzili sobie świetnie. Konkurs wygrała klasa 3b gimnazjum reprezentowana przez M.Ulfika, który jest Mistrzem Ortografii woj. śląskiego. Serdecznie gratulujemy :) Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody.

 

galeria

 

 


 

 

Uroczyste zakończenie Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością


29 maja 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste oddanie symbolicznego KLUCZA DO MIASTA Ruda Śląska na ręce pani Prezydent Miasta Grażyny Dziedzic. W czasie Tygodnia Godności Osób z Niepełnosprawnością klucz zawsze jest w ich rękach.


Galeria

 


 

 

Spotkanie w Ośrodku Adaptacyjnym


25 maja 2018 roku klasy II i III uczestniczyły w festynie zorganizowanym przez Ośrodek Adaptacyjny w Rudzie Śląskiej oraz Stowarzyszenie "Jaskółka". Gospodarze przygotowali wspaniały program artystyczny, wystąpił także zespół "Tolerancja". Zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy, największymi atrakcjami były dmuchańce i karuzela. Dla nabrania sił uczestnicy festynu mogli liczyć na poczęstunek, największym zainteresowaniem cieszyły się pieczone kiełbaski.

 

Galeria

 


 

Dodatkowe zajęcia terapeutyczne

 

Arteterapia I etap


Galeria

 


Arteterapia II etap

Galeria

 


Muzykoterapia

Muzykoterapia to samodzielna metoda terapeutyczna na leczniczym wpływie muzyki i dźwięku na psychikę i organizm człowieka. Terapia muzyką wykorzystuje wpływ ułożonych w sekwencje dźwięków na psychikę i fizyczną sferę organizmu ludzkiego. Celem muzykoterapii jest budowanie pozytywnej samooceny, wzajemnego zaufania; pobudzanie ekspresji własnych uczuć, zmniejszenie poziomu lęku i napięcia psychoruchowego, zaspokojenie potrzeby bezpieczeństwa, uspokojenie i rozluźnienie. Do zadań muzykoterapii możemy zaliczyć: integrację w grupie, aktywizację: oddechową, psychiczną, ruchową oraz zmianę nieprawidłowych zachowań. Ćwiczenia z muzykoterapii polegają na wyzwalaniu emocji i aktywizacji uczuć.


 

 


Dogoterapia


 

 


 

 

"Mam Talent" na Zielonej Szkole


Jedną z atrakcji na Zielonej szkole był zorganizowany turnie "Mam Talent"

Więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 


 

XXI Olimpiada Radości


23 maja 2018 roku rozpoczęła się Olimpiada Radości organizowana w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Tradycyjnie na początku imprezy dokonano prezentacji gości, zawieszenia flagi oraz zapalenia znicza olimpijskiego. W tym roku w rywalizacji uczestniczyła rekordowa ilość drużyn z Rudy Śląskiej i pobliskich miast. Były konkurencje indywidualne i grupowe, między innymi: rzuty do celu, łowienie ryb, tor z przeszkodami, mini golf, lotki, poszukiwanie skarbów, jazda na rowerze, układanie kartonów, przeciąganie liny. Jak zwykle była świetna zabawa, ale i pyszny żurek. Organizatorzy, czyli Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa z siedzibą w Rudzie Śląskiej – Halembie przygotowali dla uczestników wspaniałe medale i pamiątkowe koszulki.


Galeria

 


 

 

Turniej Bowlingowy


Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła 21 maja 2018 roku w Turnieju Bowlingowym zorganizowanym w Centrum Handlowym „Plaza” w Rudzie Śląskiej. Organizatorem był Dom Pomocy Społecznej Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza.


Galeria

 


 

 

"Pochód Godności"

 

W dzielnicy Wirek 21 maja 2018 roku odbył się zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 Specjalną oraz Stowarzyszenie „Otwarte Serca” - „Pochód Godności” Była to impreza integracyjna zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas młodszych naszej szkoły.

 


 

Piknik Integracyjny


19 maja 2018 raku reprezentacja szkoły bawiła się na Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Rudzki Zakład Aktywności Zawodowej na stadionie Grunwald. Wspaniała pogoda, pyszne jedzonko i cudowne towarzystwo. Wyjątkową atrakcją było wypuszczenie w powietrze, przez uczestników pikniku ponad 500 kolorowych balonów. ?Dziękujemy za zaproszenie 

 


 

Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych


18 maja 2018 roku już po raz piętnasty w Rudzie Śląskiej uroczyście zainaugurowano Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnością przejęły symboliczny klucz do miasta. Uroczystości i liczne przygotowane atrakcje będą organizowane przez najbliższe 12 dni. Oczywiście uczniowie naszej szkoły będą w nich uczestniczyć. 

Wyjazd na "Zieloną szkołę" :)


14 maja 2018 roku część uczniów naszej szkoły pod bacznym okiem opiekunów wyjechała na "zieloną szkołę".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Więcej zdjęć na Facebooku szkoły

 


 

 

Przygotowania do XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

 

Jesteśmy placówką wspierającą organizację XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018


Więcej informacji

 


 

Święto Narodowe


Maj to miesiąc świąt narodowych, których obchody w naszej szkole zainicjował uroczysty apel. Tematem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Dowiedzieliśmy się jakie były okoliczności uchwalenia ustawy oraz jakie były korzyści z jej wprowadzenia. Uczniowie dostali również do wykonania zadanie- przygotowanie kokardy narodowej aby godnie uczcić 2 maja czyli Święto Flagi.


Galeria

 


 

Spotkanie z ciekawymi osobami

 

Kolejne wydarzenie dla młodszych klas, tym razem spotkanie z osobami pozytywnie zakręconymi czyli z hobbystami.

 

Galeria


 


 

 

Konkurs języka angielskiego

 

Dnia 25.04.2018 uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 80 w Katowicach. Dzieciaki świetnie się bawiły i miały okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe. Wszystkie drużyny zajęły wspólnie pierwsze miejsce!

 

Galeria

 


 

 

Dzień Ziemi

 

24 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Demonstrując naszą solidarność w ochronie naszej planety wszyscy ubieramy się tego dnia na zielono. W klasach odbyły się zajęcia związane tematycznie z świętem

 

Galeria

 


 

 

Teatrzyk w szkole

 

23 kwietnia 2018 roku działające przy naszej szkole przedszkole zaprosiło uczniów klas młodszych na spektakl pt. "Historia Krawczyka". Bardzo dziękujemy!

 

Galeria 

 

Piknik

 

20 kwietnia 2018 roku został zorganizowany dla uczniów klas młodszych piknik w Parku "Strzelnica". Pogoda nam dopisała. Dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach i zajęciach sportowych.

 

 


 

Wyjście do teatru

 

19 kwietnia część klas szkoły podstawowej wybrała się do Teatru Nowego w Zabrzuna spektakl "Idziemy po skarb” Janoscha w reżyserii Zbigniewa Stryja. Jest to pełna optymizmu, ciepła, subtelnego humoru przeplatana wesołymi piosenkami opowieść o przygodach dwóch przyjaciół: Misia i Tygryska, marzących o „największym szczęściu na ziemi” – o bogactwie. Główni bohaterowie oraz cała reszta wymyślonych przez Janoscha postaci poprzez poszukiwanie, przekraczanie granic i marzenia przekazuje proste prawdy o życiu, w którym najlepiej żyć skromnie, i nie trwonić czasu na zdobywanie pieniędzy, które łatwo stracić. Bo przecież ważna jest przyjaźń a rodzinna okolica to najlepsze miejsce do życia, jakie można znaleźć na ziemi.

 

Galeria

 

 


 

 

Wycieczka do Muzeum Miasta w Zabrzu

 

W dniu 19.04.2018r klasa siódma, wraz z opiekunami p. Anetą Stańczak i p. Danutą Romańczyk, gościła w Muzeum Miejskim w Zabrzu. Podczas lekcji muzealnej, młodzież miała okazję poznać legendy i podania śląskie, związane głównie z miastem Zabrze. Kolejno uczniowie wzięli udział w quizie i mogli sprawdzić swoje wiadomości. Grając w grę tematyczną dotyczącą historii Zabrza wszyscy świetnie się bawili.

 

Galeria

 

 


 

Wycieczka do Opola

 

W dniu 21 kwietnia po raz kolejny Stowarzyszenie „Warto” zorganizowało całodniową sobotnią wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do opolskiego ZOO. Już od rana pogoda i humory nam dopisywały. Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na to, co nas czeka i jakie zwierzęta będziemy mogli zobaczyć. Nie zawiedliśmy się. Opolskie ZOO okazało się bardzo ciekawym miejscem. Mieliśmy okazję zapoznać się ze zwyczajami i życiem wielu zwierząt. Zobaczyliśmy przesymaptycznego jeżozwierza, ciekawskie surykatki, dostojne żyrafy, zabawne foki oraz wiele innych. Bardzo fajnym przeżyciem był pobyt na placu zabaw oraz w „Parku Linowym”, gdzie wykazaliśmy się zręcznością i ogromną odwagą.Oczywiście nie obyło się bez smacznych lodów. Wycieczkę zakończyliśmy zmęczeni ale pełni pozytywnych wrażeń i emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.


Galeria


 


 

 

Wycieczka do Planetarium

 

18 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie. Uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych, pokazujących otaczające nas królestwo gwiazd i gwiazdozbiorów. Poznaliśmy bliżej Układ Słoneczny z jego planetami bliższymi i dalszymi, księżycami, planetoidami i kometami. Mieliśmy okazję do powtórzenia wiadomości między innymi na temat widnokręgu i kierunków świata.


Galeria


 


 


POWODZENIA!

 

 


 

 

Dzień ulubionej zabawki

 

17 kwietnia 2018 roku klasy młodsze obchodziły dzień ulubionej zabawki. Pani Elżbieta Bukowska opowiedziała nam o historii zabawek. Uczniowie zaprezentowali wszystkim swoje zabawki. Potem był czas na wspólną zabawę.


Galeria


 


 

 

Wycieczka do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

 

16 kwietnia 2018 roku wszystkie klasy III-cie oraz klasa VI wybrały się do Centrum Edukacji  Przeciwpożarowej w Chorzowie. Wycieczka miała na celu poszerzenie wiedzy i świadomości dzieci dotyczącej zagrożeń i propagowanie podstawowych zasad zachowania w przypadku niebezpieczeństwa, w tym także edukacji w zakresie zapobiegania powstawaniu zagrożenia pożarowego. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej składa się z dwóch części. Pierwsza to tzw. „Ścieżki bezpieczeństwa” podzielona na sektory tematyczne. Tam zdobyliśmy wiedzę, czym jest tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest niebezpieczny oraz  jak skutecznie się przed nim chronić. Poznaliśmy także zagrożenia wynikające z rozwoju cywilizacyjnego oraz sił natury tj. pożary mieszkań, pożary lasów, wypadki drogowe, katastrofy budowlane. Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to nie tylko miejsce  nauki ale i świetnej zabawy. Druga jego część to „Mała Strażnica”. Tam poczuliśmy się jak prawdziwi strażacy. Zobaczyliśmy i zakładaliśmy sprzęt i mundury strażackie, wsiadaliśmy do prawdziwego wozu strażackiego i korzystaliśmy z symulatora jazdy wozem. Skorzystaliśmy z ześlizgu oraz symulatora gaszenia ognia.


Galeria


 

Światowy Dzień Autyzmu w naszej szkole

 

Nasza szkoła ponownie przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Mogliśmy uczestniczyć w prezentacji, która przyczyniła się do poszerzania naszej wiedzy na temat funkcjonowania osób z tym problemem. Nie tylko zobaczyliśmy, ale i doświadczyliśmy jak funkcjonują zmysły osób z autyzmem. Była to fajna zabawa, ale uświadamiająca nam, że rzeczywistość jest po prostu bardzo trudna dla tych osób. Teraz lepiej rozumiemy, że ich świat nie jest ani lepszy, ani gorszy tylko po prostu inny. W ramach solidarności z osobami z autyzmem wszyscy ubraliśmy się na niebiesko.


Galeria

 

 


 

Dogoterapia

 

W sobotę odbyły się kolejne zajęcia z DOGOTERAPII. Pieski tym razem były cztery i wszystkie gotowe do wspólnej zabawy. Już za miesiąc kolejne zajęcia tym razem może pojawią się szczeniaczki :-)

 


 

 


 

Dzień brytyjski

 

W ramach obchodów dnia brytyjskiego w szkole uczniowie klasy Va i VI wraz z panią Martą Kudełko przygotowali film prezentujący najważniejsze elementy kultury Wielkiej Brytanii. Odbył się również quiz wiedzowy. Innymi atrakcjami była fotobudka, tosty z dżemem i zakładki do książek.

Drugą cześć imprezy poprowadziła pani Katarzyna Wilk. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej a następnie Gimnazjum zostali zaproszeni na degustację tradycyjnej „Angielskiej herbatki” oraz tostów z marmoladką. Aby umilić wspólnie spędzony czas słuchaliśmy utworów znanych wokalistów brytyjskich, próbując odgadnąć tytuły piosenek. Na zakończenie po krótkiej prezentacji angielskich klubów piłkarskich, gimnazjaliści otrzymali zadanie specjalne – odgadnąć ich herb. Z tym zadaniem również poradzili sobie świetnie.


Galeria


 

 

Impreza sportowa WYGRAJMY RAZEM- NA SPORTOWO BATORY I PRZYJACIELE


10 kwietnia 2018r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w II edycji imprezy pt: WYGRAJMY RAZEM- Na sportowo Batory i przyjaciele, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 33 Specjalną w Chorzowie. Impreza odbyła się na Hali MORiS w Chorzowie. Nasi zawodnicy i zawodniczki rewelacyjnie zaliczyli wszystkie konkurencje sportowe. W nagrodę każdy otrzymał złoty medal oraz nagrody. Oto nasi zwycięzcy: Aleksandra Długosz, Zuzanna Klimczak, Wiktoria Owczarek, Julia Wilk, Anastazja Krawczyk, Sylwia Kazimierczak oraz Jakub Jakubczyk.

Opiekunowie drużyny: Katarzyna Wilk i Marcin Rudyk.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!Galeria

 


 

Konkurs plastyczny "Orzeł Biały- nasza duma"


Nasi uczniowie odnieśli duży sukces w etapie okręgowym konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma” organizowanego przez Senat RP. Andrzej Machura - uczeń klasy IIIA został zwycięzcą w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych, natomiast Sylwia Król również z IIIA otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. Praca Andrzeja została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu - ogólnopolskiego. Opiekę nad działaniami uczniów sprawowali p. Lidia Podgórska i p. Dariusz Bolesta. Gratulujemy laureatom.

Andrzej Machura - uczeń klasy IIIA uczestniczył w finałowej gali konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma”, która odbyła się 7 maja br. w Senacie RP. Finaliści konkursu zostali wyłonieni z ponad 2500 szkół, w których wykonano ponad 10 tysięcy prac. Laureaci otrzymali w Senacie nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego komisji konkursowej senatora Jana Rulewskiego. Uroczystość uświetnił koncert chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Wszystkie prace laureatów pierwszego etapu zostały zaprezentowane na wystawie w Senacie. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości finaliści zwiedzali parlament, a następnie udali się na posiłek do sejmowych restauracji. W Senacie spotkaliśmy się z senatorem naszego okręgu Leszkiem Piechotą. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd w okolice Starego Miasta i zwiedzanie Zamku Królewskiego. Po dwugodzinnym zwiedzaniu apartamentów i pomieszczeń muzealnych oraz wysłuchaniu ciekawych opowieści przewodniczki nadszedł czas wolny, podczas którego odbyli spacer po Starym Mieście i centrum Warszawy. Na koniec Andrzej wraz z opiekunem- p. D.Bolestą musieli skierować się w stronę dworca kolejowego, aby zdążyć na pociąg do Katowic.

Więcej informacji na temat konkursu można przeczytać na stronach: www www


 

Galeria


 

Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Wielkiej Nocy


 

 


 

 

Śniadanie wielkanocne

 

Klasy młodsze spotkały się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym. Dzieci omówiły zwyczaje i tradycje związane z świętami. Najwięcej emocji wywołały potrawy wielkanocne, które są przygotowywane w domach rodzinnych. Na koniec zostawiliśmy najprzyjemniejszą część spotkania, czyli degustację potraw.

 

Galeria

 

 


 

 

Wspólnie pichcimy, bo się lubimy

 

Po raz kolejny klasy IIIc i Vb spotkały się na wspólnych zajęciach kulinarnych. Tym razem szefową kuchni była Amelia Front. Ona dyrygowała wszystkimi pracami przy wykonaniu koktajlu truskawkowego. Oczywiście był  pyszny. Na dodatek klasa V poczęstowała wszystkich ciasteczkami, które wcześniej upiekła :-)

 


 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

LogowanieW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »