Aktualności

Darczyńcy

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna
Rok szkolny 2017/2018 PDF Drukuj

 

Dzień śląski

 

1 marca 2018 roku uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych szkoły podstawowej uczestniczyli w zorganizowanym dla nich "Dniu śląskim". Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli wykazać się wiedzą o naszym mieście i znajomością naszej śląskiej gwary. Nie zabrakło również przerywników w postaci śląskich "śpiewek". Dzieci zaprezentowały także śląskie wyliczanki. Trzeba było też celnie trafić "kartoflem" do "garca". Zabawa była przednia. Na zakończenie wszystkie klasy i każdy uczestnik zostali nagrodzeni.

 


Galeria

 

 


 

 

Wycieczka do Wisły

 

27 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na kulig do Wisły. Był to wspaniały początek zimowego wypoczynku.


Galeria

 


 

 

Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych ferii zimowych

 


 


 

 

Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący pierwszy semestr


Jak co roku, przed feriami, odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr nauki. Nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz zachowaniu. Oto najlepsi z najlepszych:

Arleta Marek – klasa II

Sylwia Kazimierczak, Bianka Walo, Julia Wilk – klasa IIIa

Kamil Kokoc, Xawier Łukaszczyk, Bartosz Wilk - klasa IIIb

Laura Walo - klasa IIIc

Monika Grzik - klasa IV

Martyna Kozak - klasa Va

Agnieszka Kołodziej, Paulina Loska, Mateusz Baron - klasa Vb

Oliwia Kaleta, Weronika Grzik, Zuzanna Małyska – klasa VI

Marzena Owczarek, Nikola Izdebska, Piotr Janczarek - klasa VII

Jessica Tywonek - klasa II gimnazjum

Paulina Kozak - klasa IIIa gimnazjum

Podczas apelu pani bibliotekarka wyróżniła najlepszych czytelników naszej szkoły. Nagrody otrzymali: Monika Grzik, Sylwia Król oraz Arleta Marek.

Na zakończenie wyróżniono uczniów, którzy szczególnie zaangażowali się w akcję Góra Grosza. Pomogli segregować, a następnie policzyć wszystkie zebrane monety. Oto nasi wspaniali pomocnicy: Weronika Grzik, Zuzanna Małyska, Nikola Izdebska, Mateusz Łakomy, Martyna Kozak, Marzena Owczarek, Jarosław Myśliwiec, Wiktoria Klimczak, Paulina Kozak oraz Roland Pękała.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w drugim semestrze !!!

 


 

Akcja „Góra Grosza” w naszej szkole


Jak co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Kierując się tak szczytnym celem również nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Koordynatorkami akcji w naszej szkole były panie Renata Spitzer oraz Katarzyna Wilk. W sumie zebraliśmy 196,20 złotych w drobnych monetach (1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr itp.), które przekazaliśmy Towarzystwu „Nasz Dom”. Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie tej akcji. Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na Was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych.


Galeria

 


 

Harcerska nocka w szkole


20 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole kolejna już harcerska nocka.


Galeria

 


 

 

Dzień Babci i Dziadka i rodzinne kolędowanie z zespołem „Capax Dei”

 

24 stycznia 2018 roku obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z klas młodszych przygotowały przedstawienie. Rodzinną atmosferę tego dnia podkreślił wspaniały występ zespołu Capax Dei, który przerodził się w wspólne kolędowanie. Bardzo dziękujemy!

 

Galeria

 


 

Bezpieczne ferie

 

23 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się  spotkanie ze strażnikiem miejskim pod hasłem „Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych”. Pan strażnik przypomniał o kilku ważnych sprawach: o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu i lodzie, o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi, a także o numerach telefonów alarmowych. Dzieci słuchały uważnie oraz brały aktywny udział w dyskusji. Przy okazji życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych ferii. Wracajcie do nas w pełni sił!


 


 

Bal maskowy

 

18 stycznia 2018 roku odbył się bal maskowy.Galeria

 


 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach

 

16 stycznia 2018 roku klasa 3a gimnazjum wybrała się do Muzeum Śląskiego w Katowicach.


 

Galeria

 


 

Bal karnawałowy


9 stycznia 2018 roku odbył się oczekiwany bal karnawałowy. Uczniowie klas I - III oraz klasy V przygotowali na ten wyjątkowy dzień wymyślne stroje. Byli kowboje i kowbojki, wróżki, damy, księżniczki i królowie, bohaterowie filmów i bajek. Bawiliśmy się w rytm ulubionej muzyki, były też różne konkursy. Najwięcej emocji wywołały tańce ze sznureczkiem, przechodzenie w rytm muzyki pod taśmą i zabawa z kotylionami. Atrakcją był również stół pełen słodyczy.


Galeria


 

Wszystkiego dobrego w Nowym 2018 Roku :)

 

 


 

 

Dziękujemy naszym DARCZYŃCOM

 

Dzięki finansowemu wsparciu i zaangażowaniu Fundacji Banku PKO BP oraz przychylności pracowników banku wyposażyliśmy naszą szkołę w certyfikowany sprzęt do Sali Doświadczania Świata oraz urządzenie do terapii EEG Biofeedback. Ta inwestycja znacznie wpłynęła na podniesienie efektywności kształcenia i wychowania naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie licząc jednocześnie na dalszą stałą współpracę.

 


Galeria 

Wigilia

 

22 grudnia 2017 roku, w ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia.

 

Galeria

 


 

Pierniczki

 

Klasy I - III szkoły podstawowej spotkały się na wspólnym pieczeniu, a potem strojeniu pierniczków świątecznych. Pani Elżbieta Bukowska przygotowała wspaniały przepis, a wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby pierniczki były nie tylko pyszne, ale i bajecznie kolorowe.

 

Galeria

 

 


 

Wielkie Dyktando województwa śląskiego.


28 listopada 2017 roku nasi uczniowie: Marcin Ulfik i Roland Pękała wzięli udział w XIII Wielkim Dyktandzie woj. śląskiego, które odbyło się w Zespole Szkół nr 8 w Tychach. Uczniowie przygotowywali się pod opieką nauczyciela języka polskiego p. Anny Firek. Uczestnicy mieli trudne zadanie, ponieważ tekst dyktanda oparty był na fragmencie prozy Tolkiena. Nasi znawcy ortografii bardzo dobrze poradzili sobie z pisaniem.  Marcin Ulfik zdobył zaszczytny tytuł wicemistrza ortografii woj. śląskiego. 7 grudnia 2017 roku podczas wielkiej gali odebrał nagrodę, dyplom i pamiątkową statuetkę.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! 

 


 

Spotkanie w wiosce Świętego Mikołaja


6 grudnia 2017 r nasza szkoła zamieniła się w wioskę Świętego Mikołaja.

 

Galeria

 


 

Serdecznie zapraszamy

 

 


 


 

Andrzejki

 

Tradycyjnie w listopadzie bawiliśmy się z okazji andrzejek. Były różne zabawy i wróżby.

 


 


 

Dzień szalonej fryzury

29 listopada 2017 odbył się w naszej szkole Dzień szalonej fryzury.

  


 

Wycieczka do kopalni

 

28 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Kopalni Zabrze- Bielszowice.

 

Galeria

 


 

Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień

 

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day, jako wezwanie do pokoju na świecie. W naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego również świętowaliśmy ten bardzo ważny dzień. Kolorem przewodnim był żółty – kolor optymizmu i radości. Na zakończenie przyznano punkty w konkursie za najliczniej przebraną na żółto klasę.

 


Galeria

 


 

Szkolny Konkurs języka angielskiego


W dniu 20 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się Konkurs znajomości języka angielskiego. Organizatorkami były panie Marta Kudełko i Katarzyna Wilk. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy pracowali z dużym zaangażowaniem. Rywalizacja była wyrównana i zakończyła się następującym wynikiem:

W kategorii klas IV- VII szkoły podstawowej:

I miejsce – Oliwia Kaleta

II miejsce – Daniel Nawara

III miejsce- Mateusz Surmacz

W kategorii klas II i III gimnazjum:

I miejsce – Wiktoria Klimczak

II miejsce- Marcin Ulfik

III miejsce – Paulina Kozak

Wyróżnienie - Roland Pękała

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz słodkości. Serdecznie gratulujemy!

 

 


 

Żywa kokarda narodowa w Nowym Bytomiu

 

Podczas obchodów Święta Niepodległości na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu podjęto próbę utworzenia największej żywej kokardy narodowej z balonów. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.30 i zgromadziło liczną grupę mieszkańców Rudy Śląskiej, chcących świętować wolność kraju. Uroczystości poprzedziła Msza Święta w intencji Ojczyzny i mieszkańców, odprawiona w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu. Po jej zakończeniu zorganizowano piknik profilaktyczny, podczas którego wystąpiła orkiestra dęta KWK "Pokój". W tworzeniu żywej kokardy narodowej wzięło udział wielu uczniów rudzkich szkół podstawowych, a także dorosłych mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy w ten sposób chcieli włączyć się w obchody Święta Niepodległości. Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Uczestnicy utworzyli na rynku dwa okręgi. Osoby będące w wewnętrznym otrzymały białe balony, natomiast w zewnętrznym - czerwone. Około godziny 12, tuż po uroczystym odliczaniu, wypuszczono je, by utworzyły biało - czerwony wzór.


Galeria

 


 

Narodowe Święto Niepodległości

 

Dnia 10 listopada 2017 roku odbył się  w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 

Galeria

 


 

Projekt ,,Ludzie listy piszą”


Pisanie listów jest w dzisiejszych czasach zanikającą sztuką. Jednak opiekunki naszego szkolnego projektu- p. A. Mucha i A. Ficek postanowiły pokazać, iż jest inaczej. Na początku uczniowie zobaczyli prezentację związaną z pisaniem listów. Następnie przystąpili do działania. Zadaniem było napisanie listu do ulubionego nauczyciela. Przez cały tydzień doskonalono tajniki pisania listów i adresowania kopert. Gimnazjaliści pracowali bardzo chętnie pod opieką p. A. Firek. Wszyscy podeszli do pracy z dużym zaangażowaniem. Uczniowie szkoły podstawowej na lekcjach języka polskiego też włączyli się do działania. Efektem pracy było wiele listów, które zostały później wrzucone do szkolnej skrzynki pocztowej. Młodsi mogli rozwijać swoje umiejętności plastyczne poprzez wykonanie projektu znaczka. Powstało bardzo wiele ciekawych prac, które można podziwiać na szkolnej wystawce.

Podsumowaniem działań projektowych było spotkanie z panią listonosz, która chętnie przyjęła nasze zaproszenie. Dzieci mogły zapoznać się z prezentacją multimedialną o poczcie i pracy listonosza, były też tematyczne zagadki. Dzieci zadawały pytania, na które pani listonosz odpowiadała. Było ciekawie i wesoło. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursów na projekt znaczka, adresowanie koperty czy wreszcie pisanie lisów. Nasz gość- pani Ula wręczyła nagrody laureatom.

- Projektujemy znaczek

1 miejsce: B. Walo. L. Walo

2 miejsce: A. Długosz

3 miejsce: A. Front

-Adresujemy koperty

1 miejsce: L. Walo

2 miejsce: X. Lukaszczyk

3 miejsce: A. Kołodziej

- Piszemy list- szkoła podstawowa:

1 miejsce: O. Kaleta

2 miejsce: Z. Małyska

3 miejsce: P. Loska

-Piszemy list- gimnazjum:

1 miejsce: D. Goszczko, R. Pękala

2 miejsce: M. Ulfik, P. Kozak

3 miejsce: A. Machura, W. Janik


 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!!

Galeria

 


 

Konkurs "Śląsk w liczbach"

 

Dnia 9 listopada odbył się międzyszkolny konkurs "Śląsk w liczbach",  organizowany przez Szkołę Podstawową nr 40 w Zabrzu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Małyska, Marzena Owczarek, Paulina Kozak i Roland Pękała. Musieli oni wykazać się wiedzą na temat śląskiej gwary oraz umiejętnościami matematycznymi. W rezultacie zdobyli pierwsze miejsce.  Gratulujemy serdecznie!

 


 

 


 

"Klasa po godzinach"

 

W naszej szkole i po lekcjach dużo się dzieje. W piątek 27 października uczniowie klasy III a gimnazjum spotkali się i najpierw wspólnie upiekli pizzę, a później bawili się przy muzyce. Było pysznie i wesoło.


Galeria

 


 

Bal Wszystkich Świętych

 

31 października 2017 roku, czyli w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych.

 

W balu wzięli udział uczniowie klas I- IV oraz zaproszeni goście- Przedszkolaki i podopieczni Ośrodka Adaptacyjnego. Celem balu była wspólna zabawa w gronie „świętych” , za których przebrali się uczestnicy balu. Na balu nie mogło zabraknąć świętego Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły. Podczas balu dzieci obejrzały przedstawienie o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Odbyły się też konkursy tematyczne i wiele wspólnych zabaw. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Wszyscy na balu bawili się niebiańsko i obiecali, że przez cały rok będą grzeczni i uśmiechnięci, jak każdy święty J.

 


 

Galeria

 


 

Dzień spódnicy i krawata

 

30 października 2017 roku Samorząd Szkolny zorganizował "Dzień spódnicy i krawata". Najbardziej aktywni połączyli obie części garderoby w swoich stylizacjach :-) Uczniowie świetnie się bawili. Była to jednocześnie konkurencja, której wyniki zostały wliczone do Plebiscytu Super Klasy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niesprzyjającej aury zdecydowali się założyć spódnice oraz krawaty i należycie uczcić to nietypowe święto.


Galeria

 


 

Dzień dyni :-)

 

26 października odbyła się impreza integracyjna dla dzieci i ich rodziców oraz opiekunów.

Galeria

 

 


 

 

Konkurs "W krainie legend i baśni"

 

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w konkursie "W krainie legend i baśni" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 40 w Zabrzu. Dzieci doskonale sobie poradziły z wszystkimi zadaniami i zdobyły super nagrody, a przy okazji świetnie się bawiły.

 

Galeria

 

 


 

Święto Szkoły

 

20 października 2017 roku po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły. Data związana jest z liturgicznym wspomnieniem naszego patrona Świętego Jana Pawła II, które przypada na dzień 22 października. Nasze obchody rozpoczęła uroczysta msza szkolna w bielszowickim kościele. We mszy uczestniczyli uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy oraz sympatycy naszej placówki. Po mszy mogliśmy ucałować relikwie naszego świętego patrona. Następnie udaliśmy się do szkoły i mogliśmy zobaczyć przedstawienie dotyczące życia Świętego Jana Pawła II. Mogliśmy również zobaczyć fotorelację z pielgrzymki naszych uczniów do Włoch. Po części artystycznej nie obyło się bez przepysznych kremówek- ulubionych ciastek Karola Wojtyły. Ten bardzo miły, świąteczny dzień wprowadził nas we wspaniały nastrój. Następny taki dzień już za rok.

 


 

Galeria

 


 

 

"Wspólnie pichcimy, bo się lubimy"

 

Klasa IIIc oraz V spotykają się co dwa tygodnie na wspólnym gotowaniu. Na pierwszych zajęciach omówiliśmy zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować zawsze przy gotowaniu oraz szczegółowe dotyczące naszej pracowni gospodarstwa domowego. Robiliśmy już kanapki z twarożkiem, rzodkiewkami i zieloną cebulką. Tym razem wybraliśmy sałatkę owocową. Obieranie owoców okazało się nie takie łatwe jak nam się wydawało, ale daliśmy radę. Połączyliśmy gruszki, jabłka i banany. Sałatka wyszła pyszna. Każde zajęcia prowadzi szef kuchni. Do jego zadań należy kierowanie całym zespołem. Zarządza co i jak należy wykonać oraz dokonuje podziału pracy pomiędzy poszczególne osoby. To trudne zadanie zostało powierzone Agnieszce Kołodziej. Trzeba przyznać, że wywiązała się z niego znakomicie.

 

Galeria

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

Dnia 13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką panią Katarzyną Wilk. Była to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud kształcenia i wychowania. Po tradycyjnych życzeniach oraz w formie nagrań wideo nastąpiła część artystyczna pt: „Szkoła na wesoło”. Uczniowie rewelacyjnie odegrali role do znanych utworów muzycznych. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom obsługi ręcznie wykonane zakładki do książki. Po części artystycznej pani Dyrektor podziękowała za pracę i nagrodziła nauczycieli oraz pracowników obsługi.


Był to dzień naprawdę miłych i wzruszających niespodzianek. Wystarczy zobaczyć co z rodzicami przygotowali uczniowie klasy IIIc.

DZIĘKUJEMY!


galeria

 


 

 

Wizyta w schronisku dla zwierząt FAUNA

 

Reprezentacja szkoły w postaci klasy II, IIIa, IIIb, IIIc oraz klasy V odwiedziła zwierzaki mieszkające w rudzkim schronisku.  Jak zwykle bardzo gościnnie przyjęła nas prezes schroniska pani Beata Drzymała Kubiniok. Oprowadziła nas po obiekcie przedstawiając jego mieszkańców, czyli pieski, koty a nawet świnkę wietnamską. Wzruszająco opowiadała o lasach zwierząt oraz udzieliła wielu cennych porad, aby inne zwierzęta nie spotkał taki smutny los. Mieliśmy też przyjemność zobaczyć sympatyczne spotkanie zagubionego pieska z swoją rodziną, która przyjechała go odebrać. Na pamiątkę dostaliśmy plany lekcji z wizerunkami zwierząt, będą nam one przypominać o naszych zwierzakach.  Organizatorka wyjazdu pani Renata Spitzer zaprosiła nas jeszcze w bardzo malownicze miejsce znajdujące się niedaleko schroniska. W tym ślicznym zakątku znajdują się ruiny domu "zamku rudzkiego" zamieszkałego kiedyś przez bardzo ważną osobę dla naszego regionu, czyli Karola Godulę.

 

Galeria

 

 


 

 

Wspólna zabawa - spotkanie integracyjne

18 października 2017 roku w Stowarzyszenie "Warto!" zorganizowało rodzinną zabawę w Pink Bowling w Rudzie Śląskiej. Na torach całe rodziny rywalizowały o zwycięstwo. Pomagała man profesjonalna instruktorka bowlingu pani Aneta Stańczak, ale często dzieci instruowały dorosłych. Może niektórym odrobinę brakowało techniki, ale za to uśmiechu i dobrego humoru nikomu. Sympatyczne spotkanie pozwoliło grupie wsparcia lepiej poznać się w atmosferze zabawy, tym bardziej, że w spotkaniu uczestniczyli podopieczni stowarzyszenia, ich rodzeństwo, kuzynostwo, rodzice , opiekunowie a nawet dziadkowie.


Galeria

 


 

 

Pomagamy zwierzętom z Schroniska FAUNA

 

5 października 2017 roku odbyło się spotkanie dotyczące udzielania pomocy przez uczniów naszej szkoły zwierzętom mieszkającym w Schronisku dla Zwierząt FAUNA w Rudzie Śląskiej. Pani Renata Spitzer przedstawiła nam film oraz opowiedziała o potrzebach zwierząt. Pokazała jakich rzeczy zwierzęta mieszkające w schronisku potrzebują. Przedstawiła zasady zbiórki oraz zasady rywalizacji międzyklasowej przy gromadzeniu darów. Rozmawialiśmy także o tym jak należy opiekować się zwierzętami domowymi oraz o ich uczuciach. Mówiliśmy o odpowiedzialności za zwierzęta.

Galeria

 


 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Dnia 4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosy na kandydatów oddali wszyscy obecni tego dnia uczniowie. Swój głos mogli oddać także nauczyciele. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali własne plakaty informacyjne, które zostały zawieszone w gablocie Samorządu. Wybory w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Wyniki wyborów są następujące:


Przewodnicząca:            Paulina Kozak klasa IIIa gimnazjum

Zastępca:                      Wiktoria Klimczak klasa II gimnazjum

Sekretarz:                     Weronika Grzik klasa VI SP


Skład Rady Młodzieży:

Barbara Grzik, Jakub Jakubczyk, Bartosz Wilk, Laura Walo, Łukasz Kalka, Martyna Kozak, Mateusz Baron, Oliwia Kaleta, Zuzanna Małyska, Mateusz Surmacz, Jarosław Myśliwiec, Daniel Nawara, Andrzej Machura, Marcin Ulfik.

Opiekunką Samorządu Uczniowskiego została pani Katarzyna Wilk.

 


galeria

 


 

 

Wycieczka do Inwałdu

 

W sobotę 30 września 2017 roku odbyła się wycieczka do Inwałdu.

Galeria

 
 

I Miting Lekkoatletyczny Szkół Specjalnych w Katowicach - Stadion Śląski


Galeria

 


 

Pasowanie na ucznia

 

5 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.  Z tej okazji uczniowie klas I - III przygotowali program artystyczny. Dzieci z klasy pierwszej w obecności swoich rodziców złożyli uroczyste ślubowanie i zostali mianowani przez dyrektorkę Annę Dąbrowską, czyli oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na potwierdzenie tego faktu otrzymali dyplomy oraz prezenty od społeczności szkolnej oraz prezydent miasta Ruda Śląska pani Grażyny Dziedzic. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

 

Galeria

 


 

Wizyta pszczelarza

 

19 września na zaproszenie przedszkola mieliśmy przyjemność spotkać się z panem, który zajmuje się hodowlą pszczół. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza. Zaproszony gość przybył w towarzystwie swoich pszczół, które przywiózł w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę, jak jest zorganizowane życie pszczół w ulu, jak dzielą się pracą i co najważniejsze jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i szukały królowej. Mogły zobaczyć elementy stroju pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Spotkanie zakończyło się degustacją pysznego i zdrowego miodu.

 

Galeria

 

 


 

Pielgrzymka do Rzymu 2017


17 września 2017 roku rozpoczęła się długo oczekiwana przez nas „włoska przygoda”.  W środku nocy grupa uczniów, nauczycieli i rodziców wyruszyła na pielgrzymkę do Rzymu. Trasa naszego przejazdu prowadziła przez najwyższe góry Europy- Alpy. Mogliśmy więc podczas podróży podziwiać przepiękne górskie widoki. Po długiej podróży dotarliśmy do Padwy- miasta świętego Antoniego. Tutaj zwiedziliśmy Bazylikę św. Antoniego i uczestniczyliśmy we mszy świętej.

 

Następnie udaliśmy się w dalszą drogę do Rovigo, gdzie nocowaliśmy w hotelu „Europa”. Po pysznej włoskiej kolacji udaliśmy się na nocleg. Rano, po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą drogę. Po drodze do Rzymu zatrzymaliśmy się w przepięknym włoskim miasteczku- Asyż. To z tego miasta pochodzi święty Franciszek. Zobaczyliśmy tutaj Bazylikę św. Klary i Bazylikę św Franciszka. Przespacerowaliśmy się również po zjawiskowych uliczkach zabytkowego Asyżu. Pełni wrażeń ruszyliśmy w dalszą podróż do Rzymu.

 

 

Wieczorem dotarliśmy do Domu Pielgrzyma Księdza Orione, który został utworzony z inicjatywy Ojca Świętego- Jana Pawła II. To tutaj mieszkaliśmy podczas całego pobytu w Rzymie.

 

W kolejnym dniu naszej włoskiej przygody zwiedzaliśmy Rzym. Zaczęliśmy od Bazyliki Świętego Jana na Lateranie i Świętych schodów. Następnie zwiedzaliśmy starożytny Rzym- Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum.

 

Kolejnym punktem naszego zwiedzania była Bazylika Świętego Pawła za Murami. Tutaj mogliśmy zobaczyć mozaikowe medaliony przedstawiające wizerunki wszystkich dotychczasowych papieży. W tym kościele również uczestniczyliśmy we mszy świętej. Zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy na nocleg.

 

 

Kolejny dzień (środa) był dniem, na który czekaliśmy najbardziej. W środy bowiem odbywają się na Placu Świętego Piotra w Watykanie Audiencje Generalne Papieży. W tym dniu i my pojechaliśmy spotkać się z Ojcem Świętym- Franciszkiem. Po długim oczekiwaniu w kolejce, przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa dotarliśmy do odpowiedniego sektora.

 

 

Podczas przejazdu Ojca Świętego mogliśmy Go zobaczyć z bliska. Wysłuchaliśmy również Jego słów, które zostały przetłumaczone również na język polski. Ten dzień pozostanie na zawsze w naszych sercach i pamięci. Na zakończenie audiencji Ojciec Święty pobłogosławił nas wszystkich, jak również naszych bliskich. Relację z audiencji generalnej można zobaczyć pod adresem ( https://www.youtube.com/watch?v=qFiQhYwspmw ).

 

 

Po skończonej audiencji zwiedzaliśmy Bazylikę Świętego Piotra, w której znajduje się grób naszego patrona- Świętego Jana Pawła II. Otrzymaliśmy specjalne pozwolenie i mogliśmy zrobić sobie tam zdjęcie.

 

Na zakończenie tego długiego dnia udaliśmy się do polskiego kościoła w Rzymie p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej. Mogliśmy tam również zobaczyć relikwie Świętego Jana Pawła II.

 

Kolejny dzień był przeznaczony na relaks. Po porannej mszy świętej w Kościele Męczeństwa Świętego Pawła w Opactwie Trzy Fontanny,

 

udaliśmy się do nadmorskiej miejscowości Lido di Ostia nad Morzem Tyreńskim. Tutaj zażywaliśmy kąpieli morskiej i słonecznej. Pogoda była cudowna, woda cieplutka. Aż trudno uwierzyć, że w tym czasie w Rudzie Śląskiej ciągle padał deszcz a temperatura nie przekraczała 11 stopni Celsjusza.

 

Wypoczęci i zrelaksowani wróciliśmy do Rzymu na smaczną kolację, okazało się jednak, że to nie koniec niespodzianek w tym dniu. Po kolacji czekał nas nocny spacer po Rzymie. Zobaczyliśmy słynne Schody Hiszpańskie i Fontannę Di Trevi. Zjedliśmy również przepyszne włoskie lody.

 

Nasz ostatni dzień w Rzymie rozpoczęliśmy mszą świętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Rzymie.

 

Następnie udaliśmy się na Plac Świętego Piotra, aby wejść na kopułę Bazyliki Świętego Piotra. Częściowo trasę pokonaliśmy windą, jednak po wyjściu z windy pozostało nam 320 schodów. Trochę zmęczeni dotarliśmy na szczyt. Warto było podjąć wysiłek. Przepiękne widoki na panoramę Rzymu zrekompensowały nasz trud.

 

Następnym i zarazem ostatnim punktem naszej rzymskiej przygody był Awentyn.

 

Tam zwiedziliśmy Bazylikę św. Sabiny, mogliśmy zobaczyć ogród pomarańczowy, jak również zobaczyć Rzym „przez dziurkę od klucza”.

 

 

Wszystkim ludziom dobrego serca, którzy pomogli nam zrealizować nasze marzenie o pielgrzymce do Rzymu serdecznie dziękujemy!!!

 

 

galeria

 


 

 

BOISKO DLA SZKOŁY

 

Jest możliwość, aby w ramach budżetu obywatelskiego wybudować obok szkoły nowoczesne boisko dla uczniów i przedszkolaków. Od 4 do 15 września można głosować na ten projekt. Głosujemy w filiach bibliotek miejskich lub Urzędzie Miejskim w Rudzie Śląskiej w godzinach ich otwarcia.

To proste - trzeba na karcie do głosowania wpisać

nr zadania lokalnego 11

oraz wpisać dane osobowe -imię, nazwisko, adres i podpisać się.

Zachęcamy wszystkich do głosowania.

Dzięki Waszym głosom możemy ulepszyć

bazę szkoły i sprawić frajdę dzieciom.

 

Wykaz placówek w których można oddać głos POBIERZ

Wzór karty


 

Rok szkolny 2017/2018

rozpocznie się 4 września 2017 r.

o godzinie 9:00

uroczystym apelem w szkole.

Wcześniej o godz. 8:15 odbędzie się

msza święta w kościele w Bielszowicach.

  

 

 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

LogowanieW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »