Aktualności

Darczyńcy

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna
Rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj

 

STOWARZYSZENIE WARTO ZBIERA FUNDUSZE

NA WYJAZD NASZYCH UCZNIÓW DO RZYMU

Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu :)
Pomóżcie kto może i chce :) Razem możemy więcej!

Fundusze zbieramy z portalem

Kliknij aby pomóc

 


 

 

Życzymy wszystkim wspaniałych,

 

bezpiecznych wakacji :)


 


 

 

 


 

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

rozpocznie się mszą świętą

w kościele w Bielszowicach o godz. 8:15,

po powrocie uroczysty apel w szkole

 

 

 

 


 

Apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący rok szkolny 2016/2017


W dniu 21 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017. W trakcie apelu opiekunki Samorządu Uczniowskiego nagrodziły zwycięzców konkursu „Super Uczeń”. Konkurs trwał cały rok a uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. Punktowana była: wysoka średnia ocen, wzorowe zachowanie, frekwencja oraz konkursy i zawody sportowe.

Tytuł „Super Ucznia ” zdobyły:

q W kategorii klas  I-III szkoły podstawowej- Monika Grzik

q W kategorii klas  IV-VI szkoły podstawowej - Martyna Kozak (po raz drugi)

q W kategorii klas  I-III gimnazjum- Paulina Kozak (po raz drugi)

WYRÓŻNIENIE ZDOBYLI: Jessica Tywonek, Roland Pękała, Andrzej Machura

Tytuł „Super Klasy” (za wysoką frekwencję, średnią ocen, konkursy klasowe, zbiórkę nakrętek  zdobyły:

q w kategorii klas  I-III szkoły podstawowej –   klasa I/II

q w kategorii klas  IV- VI szkoły podstawowej-  klasa IV

q w kategorii klas  I-III  gimnazjum –  klasa IIa

Następnie pani Katechetka wręczyła nagrody uczestnikom konkursu o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Konkurs odbył się w szkole z okazji rocznicy- 100 lecia objawień trójce dzieciom w Fatimie. W konkursie nagrody otrzymali uczniowie, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania konkursowe: Bianka Walo, Anastazja Krawczyk, Kuba Jakubczyk, Martyna Kozak, Zuzia Małyska, Piotr Janczarek, Kamil Jadczak, Jakub Torz.

 

Podczas apelu pani Aleksandra Ficek nagrodziła najaktywniejszych czytelników w roku szkolnym 2016/2017. Zostali nimi: Aleksandra Długosz z klasy IIa oraz Paulina Loska z kl.IV.

Serdecznie gratulujemy !!!

Na zakończenie głos zabrała pani w-ce Dyrektor życząc wszystkim bezpiecznych wakacji.

Po apelu uczniowie klas młodszych, a następnie starszych zostali zaproszeni na prezentację multimedialną o bezpieczeństwie podczas wakacji przygotowaną przez panią Katarzynę Wilk.

 

 


 

Spotkanie z "Ludźmi z pasją"

 

14 czerwca 2017 roku do naszej szkoły przyjechali ciekawi goście. Byli to panowie: Janusz Urbański i Stanisław Mazur. Obydwaj panowie są mieszkańcami Rudy Śląskiej i na co dzień są czynni zawodowo. Jednak po pracy oddają się całkowicie swoim pasjom. Pan Janusz skleja z zapałek przeróżne modele, figury, obiekty. Niektóre z nich sklejone są bez wsparcia żadnych innych materiałów. Te mniejsze prace mogliśmy zobaczyć na żywo, większe tylko na zdjęciach. Pan Janusz opowiedział o tym, jak powstają te arcydzieła. Poinformował również, że do tej pory na wykonanie swoich prac zużył około 5 milionów zapałek.

Pan Stanisław- numizmatyk z kolei pokazał nam część swoich zbiorów monet i banknotów. Mogliśmy podziwiać zarówno monety i banknoty, które były używane w dawnych czasach np. marki polskie, jak również te, którymi posługujemy się dzisiaj. Wśród tych wspaniałych zbiorów znalazły się waluty zarówno polskie jak i zagraniczne. Mogliśmy zobaczyć także okazyjne monety wydane dla upamiętnienia różnych ważnych wydarzeń. Wszystkie zbiory umieszczone były w specjalnych klaserach i zawierały wyczerpujące opisy.

Panowie chętnie odpowiadali również na wszelkie nasze pytania.

 

 

galeria

 

 


 

 

Sensoplastyka- część pierwsza

 

Zajęcia z sensoplastyki odbyły się 9 czerwca dla klas 1-3. Zajęcia miały na celu wspieranie rozwoju dziecka i jego kreatywności. Zastosowano materiały naturalne tak aby aktywować każdy zmysł. Dzieci doświadczalny różnych barw, zapachów, smaku, faktur nie tylko poprzez dłonie ale i stopy a nawet całe ciało. Dzieciaki były zaciekawione i wykazywały się kreatywnością a ponad to były zrelaksowanie. Zabawa trwała 2 godziny.

 

galeria

 


 

 

"Eskulapiada"

 

W dniu 7 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedlekarskiej „Eskulapiada” organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Bytomiu. Konkurs poruszał zagadnienia z zakresu profilaktyki chorób oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnością praktycznego jej zastosowania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Jeszke i Dominik Halama z klasy III a. Gratulujemy! Uczniowie zostali przygotowani przez pannią Monikę Brych.


 

 


 

 

Wszystkim dzieciom życzymy radosnego DNIA DZIECKA :)

 


Dzień Dziecka na sportowo


1 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto. Dzień Dziecka miał charakter sportowy. Uczniowie starsi i młodsi udali się z opiekunami do parku „Strzelnica”, gdzie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżymi powietrzu. Ten upalny dzień dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń.Na zakończenie imprezy uczniowie otrzymali słodkie upominki. 

Wyjazd na "zieloną szkołę"


29 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyjechali na "zieloną szkołę". Tym razem do Węgierskiej Górki. Pogoda sprzyja, mamy nadzieję, że wyjazd będzie udany. Życzymy wszystkim fantastycznego pobytu i czekamy na fotorelację.


 

galeria

 


 

Wielka Gala Szkolna 2017


22 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole kolejna Wielka Gala Szkolna z okazji Dnia Matki. Impreza ta już na stałe wpisała się w obchody Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w naszym mieście. Uczniowie nasi chętnie prezentowali swoje programy artystyczne. Nie zabrakło również ciekawych konkursów z udziałem publiczności.


 

galeria

 


 

Szkolna wycieczka do Niegowici


18 maja 2017 roku z okazji 97 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II -naszego patrona, odbyła się szkolna autokarowa wycieczka do Niegowici. Niegowić to parafia papieska, gdyż tu właśnie pracował młody ksiądz Karol Wojtyła jako wikary, ucząc katechezy i służąc wspólnocie parafialnej. Duszpasterska praca księdza Karola Wojtyły w Niegowici trwała tylko rok, gdyż po tym czasie został skierowany do parafii św. Floriana w Krakowie. W Niegowici zwiedziliśmy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, w którym znajduje się replika płyty nagrobkowej z grobu św. Jana Pawła II, konfesjonał, w którym spowiadał ksiądz Wojtyła i inne pamiątki związane z tym wielkim świętym Polakiem. Po kościele oprowadził nas i opowiedział o pobycie księdza Karola Wojtyły w Niegowici obecny proboszcz parafii.

Wycieczka odbyła się z okazji rocznicy urodzin naszego patrona, dlatego nie zapomnieliśmy o prezentach. Kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki złożyliśmy pod pomnikiem znajdującym się przy kościele. Jest to jedyny na świecie pomnik Karola Wojtyły jako wikarego. Zapaliliśmy też znicz i pomodliliśmy się do naszego Świętego Patrona Jana Pawła II. Następnie dzięki życzliwości księdza proboszcza spędziliśmy miło czas w przyparafialnym ogrodzie, gdzie odbył się piknik urodzinowy. Były wspólne zabawy, śpiewy, grill i różne słodkości. To był bardzo udany dzień. Wszyscy czuliśmy obecność Jana Pawła II . Jako uczniowie Jana Pawła II zrobimy wszystko by był On z nas dumny. Wycieczkę zorganizowała nasza pani katechetka- A.Lis- Pawleta.

 


galeria

 


 

Turniej Piłki Nożnej o puchar Świętego Jana Pawła II


18 maja 2017 roku odbyła się III edycja Turnieju Piłki Nożnej o puchar Świętego Jana Pawła II. Pogoda sprzyjała, więc turniej odbył się na szkolnym boisku. Po zmaganiach wręczono puchary i statuetki dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz zawodnika turnieju ufundowane przez Stowarzyszenie "Warto".

I miejsce kolejny już raz przypadło NAM

II miejsce uzyskał Zespół Szkół nr 6 w Bytomiu

III miejsce zajął Zespół Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy trenerom.
Gościnnie wystąpił Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. św. Jana Pawła II z Rudy Śląskiej.
Do zobaczenia w przyszłym roku.

 


galeria 

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

12 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego przygotowanego przez panie: A. Firek i A. Stylec. Reprezentacje klas gimnazjalnych zmagały się z ortograficznymi łamigłówkami i zagadkami. Trzeba było wykazać się znajomością zasad polskiej ortografii. Uczniowie jednak bardzo dobrze sobie poradzili z wszystkimi zadaniami i klasyfikacja punktowa była bardzo zbliżona.

Ostatecznie po zakończeniu wszystkich zadań wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęły klasy: Ia (W. Klimczak, E.Żołędziewska) i IIa (P.Kozak, R.Pękała)

II miejsce zajęła klasa IIb (M.Ulfik)

III miejsce zajęła klasa IIIa (R.Mojszczak, K.Jeszke)

IV miejsce zajęła klasa IIIb (S.Niedurny, P.Hodur)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy.

 


galeria

 


 

Wycieczka do Palmiarni

 

10 maja 2017 roku uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej byli na wycieczce w gliwickiej palmiarni.

 

galeria

 


 

Szkolny Konkurs Regionalny


25 kwietnia 2017 roku uczniowie szkoły podstawowej brali udział w Szkolnym Konkursie Regionalnym pod hasłem ,,Ruda Śląska- moje miasto’’. Organizatorkami były panie: Jolanta Jaros i Anna Firek.

Uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami: czytania- podczas rozwiązywania testu i krzyżówki, układania i klejenia mapki naszego miasta, kolorowania herbu oraz znajomości gwary śląskiej.

Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

Rywalizacja była wyrównana i zakończyła się następującym wynikiem:

I miejsce- klasa V: W. Grzik, O. Kaleta

II miejsce- klasa IV: M. Kaźmierczak, M. Kozak

III miejsce- klasa VI: M. Wichór, D. Nawara

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody- dyplomy, przybory szkolne oraz słodkości.galeria

 


 

 

Zakończenie projektu

Zakończenie projektu "Bon czy Ton" czyli zasady savoir vivre przy stole. Projektem zostali objęci wszyscy uczniowie szkoły podstawowej, dzięki czemu mieli okazję poznać i opanować zasady kulturalnego przygotowywania i spożywania posiłków, jak i prawidłowego zachowania się przy stole. Dzieci w trakcie trwania projektu stopniowo poznawały wszystkie zasady i wykonywały zgodnie z tematem pracę plastyczne. 20 kwietnia 2017 roku projekt został uroczyście zakończony poprzez wspólne wyjście wszystkich uczniów do restauracji „Parkowa” w Bielszowicach. Każdy prezentował poznane zasady począwszy od kulturalnego zachowania w restauracji, przy stole, korzystania z menu i samego procesu spożywania.

Dzieci same wybierały, a raczej zamawiamy zestaw obiadowy.

galeria

 


 

Udział w konkursie literackim o naszym patronie- kwiecień 2017 r.


,,Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków jego pontyfikatu’’ to temat konkursu literackiego, jaki został zorganizowany przez szkołę w Mysłowicach. Uczestnik miał przygotować pracę pisemną w formie opowiadania lub wywiadu.

Zadanie polegało na znalezieniu osoby, której św. Jan Paweł II był szczególnie bliski i opisaniu jej wspomnień. Uczennicą, która podjęła się tego trudnego zadania była Paulina Kozak z klasy II a. Pod opieką pani Anny Firek uczennica przeprowadziła wywiad z naszą katechetką – p. Aleksandrą Lis- Paletą. Praca Pauliny została doceniona- uczennica zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół specjalnych. Podczas corocznej pielgrzymki szkół im. Św. Jana Pawła II w Kochłowicach uczennica została nagrodzona.

 

Serdecznie gratulujemy!!!


 


 

Egzaminy gimnazjalne

19,20,21 kwietnia 2017 roku to dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum bardzo ważne dni. W tym terminie będą oni pisać egzaminy gimnazjalne wg ustalonego harmonogramu.


1. część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)

z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00

z zakresu języka polskiego – godz. 11:002. część matematyczno-przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)

z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

z zakresu matematyki – godz. 11:003. język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)  godz. 9:00

 

POWODZENIA! 

 

Rozwijanie czytelnictwa wśród naszych uczniów- marzec 2017 r.


Nasi gimnazjaliści wzięli udział w akcji czytania młodszym kolegom i koleżankom. Tym samym wnieśli swój wkład w realizowanie projektu "Bon czy Ton" czyli zasady savoir vivre przy stole’’. Zadanie polegało na pięknym przeczytaniu wybranych fragmentów książki G. Kaspedke ,,Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci’’. Uczniowie solidnie przygotowali się do swojego zadania.

Na wyróżnienie zasłużyli:

Martyna Bolenda- kl. II a

Paulina Kozak- kl. II a

Andrzej Machura- kl. II a

Marcin Ulfik – kl. II b

Zajęcia czytelnicze odbyły się w klasach I- IV i cieszyły się zainteresowaniem dzieci.

Po wysłuchaniu tekstu i rozmowie na jego temat, uczniowie ćwiczyli umiejętność składania serwetek i nakrywania do stołu.

Zajęcia czytelnicze zostały przygotowane i przeprowadzone przez panie: Aleksandrę Ficek i Annę Firek.

galeria
Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Wielkanocnych 

 


 

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 


 

3 kwietnia 2017 roku już po raz kolejny obchodzimy w naszej szkole "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu". W tym dniu kolorem dominującym jest niebieski.

 

Galeria

 

 


 

 

IX ŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH CHORZÓW 23 marca 2017

W dniu 23 marca odbył się IX Ślaski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych organizowany przez działający przy Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Klub Olimpiad Specjalnych TROPS Chorzów. W imprezie wzięło udział blisko100 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całego województwa, 30 trenerów i 50 wolontariuszy.

Naszą szkołę reprezentowali z sukcesami:

Martyna Bolenda, Nikola Turek - 1 miejsce drużyny

Sylwia Król, Daniel Wieczorek - 1 miejsce drużyny

 

GRATULUJEMY

 

 


 

 

XXX Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Katowice 14 marca 2017


14 marca 2017 roku odbył się Jubileuszowy XXX Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 120 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 20 Klubów Olimpiad Specjalnych z całego regionu śląskiego. Organizatorem Turnieju był Klub Olimpiad Specjalnych Szkwał Katowice oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 11 w Katowicach. Współorganizatorami był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalnych Polska Śląskie, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Katowice. Zawody odbyły się w Kręgielni Galaktyka ul. Dąbrówki 10 w Katowicach.
Turniej jak zawsze przebiegał w przyjaznej atmosferze. Wolontariusze AWF Katowice oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach od samego rana przygotowywali się do przyjęcia zawodników wraz z trenerami. Od godziny 9.00 rozpoczęła się rozgrzewka. O godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy wzięli udział w Ceremonii Otwarcia Turnieju, Ceremonię Otwarcia uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Podczas Ceremonii wprowadzono przepiękny tort z okazji jubileuszowego turnieju przygotowany przez Cukiernię Król.    Uczestnicy Turnieju na podstawie zgłoszonych wyników zostali podzieleni na grupy sprawnościowe, w których rywalizowali w 10 kolejkach z zawodnikami o podobnych możliwościach.

Po grach finałowych następowały dekoracje wszystkich zawodników, za miejsca I-III były medale za miejsca IV – VIII wstążki.

Naszą sekcję reprezentowali następujący sportowcy, którzy zajęli następujące miejsca:

Sylwia  Król - I miejsce

Daniel  Wieczorek -IV miejsce

Nikola Turek - udział

Daniel Ursoń - udział

 

Zawody zakończyła Ceremonia Zamknięcia. Opuszczona i wyprowadzona została Flaga Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy wielkimi brawami i okrzykiem DZIĘKUJEMY zakończyli zawody.  Nie zabrakło również nagród, były nimi śliczne plecaki.

 


 

Zapraszamy na kiermasz :)

 

 

 


 

  

 

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY !!!

 


 

Galeria

 

 


 

„Szkoła po godzinach- kino i zabawa”


W każdy zwykły piątek w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły zaczynają wypełniać swoje obowiązki od rana, a kończą je zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Wtedy też w szkole nastaje cisza i spokój, a uczniowie zaczynają upragniony weekend. Jednak wieczór 3 marca był w szkole wyjątkowy. Udało się już trzeci raz zorganizować spotkanie z filmem, które w tym roku nosiło nazwę „Szkoła po godzinach - kino i zabawa”. W owym spotkaniu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Wydarzenie to zaczęło się o godzinie 15.00 a dobiegło końca o 21.00. Komfortowe oglądanie fragmentów filmów oraz zabaw temu towarzyszących wymagało odpowiedniego przygotowania, toteż nie zabrakło materacy, rozkładania śpiworów, czy też w niektórych przypadkach… założenia „kapcioszków”. Jednak głównym celem spotkania było odtworzenie i wspólne obejrzenie fragmentów produkcji filmowych. Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw dla uczestników, wspólnych pogawędek i dyskusji, a całości wydarzenia towarzyszyła miła atmosfera. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się zorganizować w przyszłości powtórkę imprezy, na którą liczy szerokie grono chętnych.

 

Zaprezentowane zostały m.in. następujące fragmenty filmów: „Zwierzogród”, „Kung Fu Panda”, „Angry Birds Film”. Imprezę zorganizowały panie W. Dudek, B.Kucharska i M. Brych.

 

 

Galeria 

Bal karnawałowy w Zespole Szkół nr 3 im. św. Łukasza

 

W dniu 27 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły udali się na bal karnawałowy do Zespołu Szkół nr 3 im. św. Łukasza w Rudzie Śląskiej. Organizatorem imprezy była tamtejsza szkoła, która zaprosiła po raz kolejny zespół „TAKT” umilający wszystkim bawiącym się gościom czas. Uczestnicy balu byli przebrani i świetnie się bawili. Nasi uczniowie nawiązali nowe znajomości oraz mieli okazję potańczyć ze starymi ,,przyjaciółmi’’. Do zobaczenia za rok J

Galeria

 

 


 

 

XXIX Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach


Dnia 23 lutego 2017 roku odbył się XXIX Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Tarnowskich Górach. Turniej został zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych SOKOŁY Miedary wraz z Domem Pomocy Społecznej w Miedarach i Gminą Zbrosławice.

Do kręgielni Ocean Club przybyło 18 Klubów Olimpiad Specjalnych. Tarnowskie Góry gościły następujące Kluby „GLADIATORZY” ORZESZE, „SKRZATY” GLIWICE, „FAIR PLAY” RYBNIK, „SALVIANIE” SOSNOWIEC, „GUMISIE” ZABRZE, „HALEMBIANKA” RUDA ŚLĄSKA, „HEROSI” RUDA ŚLĄSKA, „KOMETY” ZABRZE, „KONICZYNKA” ŻORY, „ŁUKASZKI” RUDA ŚLĄSKA, „MOTYL” TYCHY, „POGROMCY” WYRY, „PROMYK” RYBNIK, „SZCZYPIORY” RUDA ŚLĄSKA, „AKTYWNI” MIKOŁÓW, „CHABRY” WODZISŁAW ŚLĄSKI, „PRYZMAT” TYCHY oraz gospodarze „SOKOŁY” MIEDARY.

XXIX Śląski Turniej Bowlingowy uroczyście otwarła Pani Dyrektor Irena Wierszeń. Główna część zawodów przebiegała bardzo sprawnie, nad czym sprawowali opiekę sędziowie i organizatorzy. Sędzia główny, a także 5 sędziów torowych czuwało nad regulaminowym przebiegiem imprezy. Wyznaczono 14 grup sprawnościowych, w których zawodnicy rywalizowali z osobami o podobnych możliwościach i umiejętnościach. Gra sprawiała wiele emocji i frajdy. Zawodnicy ze skupieniem podchodzili do rzutów i z uśmiechem schodzili z toru. Podsumowaniem turnieju i każdej grupy sprawnościowej była ceremonia dekoracji zawodników medalami oraz wręczenie nagród.

W tych zawodach nasi zawodnicy odnieśli duże sukcesy :

Wiktoria Ulanecka - 1 miejsce

Dawid Porwol - 1 miejsce

Martyna Bolenda - 4miejsce

Nikola Turek - 4 miejsce

GRATULUJEMY

 


 

Wyjazd do Aquadromu

 

22 lutego 2017 roku uczniowie, którzy najlepiej pracowali w I semestrze, w nagrodę pojechali na wycieczkę do Aquadromu.

 


 

galeria

 


 

Noworoczny Zjazd Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II

 

16 lutego przedstawiciele naszej szkoły już kolejny raz wzięli udział w Zjeździe Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej. Tegorocznym organizatorem Zjazdu była Szkoła Podstawowa nr 15 w Katowicach. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca w kościele Świętych Piotra i Pawła. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie obejrzeliśmy ciekawe występy przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Po części artystycznej uczniowie- uczestnicy zjazdu zostali zaproszeni na ciekawe warsztaty pod okiem nauczycieli SP 15 i na poczęstunek. Opiekunowie zaś na spotkanie dotyczące spraw organizacyjnych. Jak zawsze atmosfera była wspaniała. Następne wspólne spotkanie już w kwietniu w Kochłowicach na corocznej pielgrzymce.

galeria

 


 

Kulig w Wiśle

 

11 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kuligu w Wiśle.

 


 

Galeria


 


 

Apel SU podsumowujący I semestr nauki


W dniu 9 lutego odbył się apel Samorządu Uczniowskiego podsumowujący I semestr nauki w roku szkolnym 2016/2017. W trakcie apelu nagrodzono zwycięzców konkursu pt: „Super Uczeń”. Konkurs trwał cały I semestr, a uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. Punktowana była: wysoka średnia, wzorowe zachowanie, frekwencja oraz konkursy i zawody sportowe. Tytuł „Super Ucznia I semestru” zdobyły:

W kategorii klas I-III SP Barbara Grzik

W kategorii klas IV-VI SP Martyna Kozak

W kategorii klas I-III Gimnazjum Paulina Kozak

Ponadto uczniowie, którzy w I semestrze osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu w nagrodę wyjadą na basen do Aquadromu. Nagrodzono 36 osób, które w dniu 21 lutego spędzą na basenie 2 godziny. Organizatorem wyjazdu jest Stowarzyszenie „Warto!”.

Na apelu ogłoszono wyniki konkursu na „Najpiękniejszą choinkę klasową/ozdobę świąteczną”. Jury w skład, którego wchodzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego po burzliwych debatach wytypowali zwycięzców:

I miejsce zdobyły klasy I/II SP oraz IIa Gimnazjum

II miejsce zdobyła klasa I Gimnazjum

III miejsce zdobyła klasa IV SP

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Na apelu podsumowano również  projekt Stowarzyszenia ,,Warto!’’, który był realizowany od września do grudnia 2016 roku. Uczestniczyło w nim 11 uczniów naszej szkoły pod opieką p. J. Drozd i p. A. Firek.  Projekt odbywał się pod hasłem-,,Zgotujmy coś razem’’. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali okolicznościowe kalendarze ze zdjęciami z zajęć, słodycze oraz książeczki z przepisami potraw, które wykonywali podczas spotkań.

Podczas apelu SU wręczono nagrody uczniom SP biorącym udział w konkursie na „Najlepiej udekorowaną zastawę stołową”, który jest częścią projektu „Z kulturą przy stole”. Jury w składzie pani A.Ficek i A.Mucha wyłoniło 6 laureatów. Zostali nimi: Marek Wypiór, Aleksandra Wąsikowska, Bartosz Wilk, Dariusz Dudzik, Tomasz Jasiński, Daniel Szulc.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym semestrze ;)

Galeria

 


 

 

Walentynki

 

14 lutego 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole WALENTYNKI. Dzień ten lutego upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową oraz dzień na czerwono. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom. Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem dnia była dyskoteka. Niżej przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.


galeria


 

Ferie zimowe 16-29 stycznia 2017

 Życzymy wszystkim fantastycznego, bezpiecznego wypoczynku.

 


 

 

Bal karnawałowy


13 stycznia 2017 roku odbył się w naszej szkole "Bal przebierańców" dla klas młodszych. Zabawa była przednia. W tak wspaniałym nastroju uczniowie klas 1-4 spędzili ostatni dzień w szkole przed feriami zimowymi.


 

galeria

 


 

 

Kolędowanie z zespołem "Capax Dei"


11 stycznia 2017 roku odbyło się kolejne już wspólne kolędowanie z zespołem "Capax Dei". W spotkaniu wzięli udział uczniowie, pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni na tę okazję członkowie naszych rodzin. Przy nutach kolęd i pastorałek spędziliśmy ten wieczór w prawdziwie rodzinnej, świątecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne kolędowanie już za rok.Galeria

 


 

Szczęśliwego Nowego Roku !

 

 

 


 

Wigilia szkolna


22 grudnia 2016 roku, w ostatnim dniu zajęć przed feriami świątecznymi odbyła się kolejna Wigilia szkolna.Galeria

 

 


 

 

W pogoni za świętami!

 

15 grudnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna „W pogoni za świętami”. Był bieg z bombką umieszczoną na łyżce, konkurs na najdłuższy łańcuch i świąteczne zagadki! Nie była to pierwsza nasza impreza o takim charakterze. Chcemy tym samym umilić dzieciom czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, ale także zintegrować ze sobą klasy i rodziców. Przygotowanych zostało szereg świątecznych konkurencji, w których udział wzięli uczniowie i ich bliscy. Uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 bardzo chętnie włączyli się w to wydarzenie. Z ochotą wykonywali zadania manualne, intelektualne czy sportowe. Teraz tylko czekać na pierwszą gwiazdkę!

 


 

Galeria

 


 

 

Goście ze Schroniska dla zwierząt "Fauna"


7 grudnia 2016 roku odwiedziła nas pani Beata Drzymała- Kubiniok- prezes TOZ "Fauna" w Rudzie Śląskiej z jedną ze swych podopiecznych- Belindą.Galeria

 


 

 

Konkurs języka angielskiego


2 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Konkurs znajomości języka angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

W kategorii klas IV- VI szkoły podstawowej:

I miejsce zajął –Dariusz Dudzik

II miejsce – Bartosz Morawiec

III miejsce- Daniel Nawara

W kategorii klas I-III gimnazjum:

I miejsce – Nikola Barszczewska

II miejsce- Roland Pękała

III miejsce – Krystian Witkowski oraz Piotr Maczek

W naszych konkursach wszyscy jesteśmy zwycięzcami, dlatego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz nagrodę.

Serdecznie gratulujemy!

 


 

IV spotkanie w ramach projektu kulinarnego


Ostatnie- czwarte warsztaty kulinarne w ramach projektu ,,Zgotujmy coś razem’’ odbyły się w środę 7 grudnia.

Spotkanie to miało wyjątkową, świąteczną oprawę. Tym razem naszym zadaniem było przygotowanie śląskiego obiadu świątecznego.

Szczegóły w zakładce projekty.galeria

 

 


 

 

Mikołajki

 

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził oczekiwany przez nas gość- Święty Mikołaj. Wszystkie grzeczne dzieci obdarował słodkościami.


 

Galeria


 

I Drużynowy Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Rybnik 30.11.16


Wychodząc na przeciw coraz większemu zapotrzebowaniu na umożliwienie zaprezentowania swoich umiejętności tym zawodnikom Klub PROMYK Rybnik, we współpracy z zainteresowanymi klubami zorganizował koleją formę turnieju bowlingowego. Turniej Drużynowy odbył się dzięki finansowemu wsparciu EDF Polska oraz wsparciu Urzędu Miasta Rybnika. W turnieju wzięły udział ekipy: HALEMBIANKA Ruda Śląska, SZKWAŁ Katowice, HEROSI Ruda Śląska, SOKOŁY Miedary, AKTYWNI Mikołów, GLADIATORZY Orzesze, oraz PROMYK Rybnik.

Nasza drużyna w składzie: NIKOLA TUREK, RAMONA MOJSZCZAK, MARCIN ULFIK, STANISŁAW ŻYWCZAK - zajęła 1 miejsce

 

A drużyna w składzie: MICHAŁ NAWARA, DANIEL NAWARA, WIKTORIA ULANECKA, DANIEL WIECZOREK – zajęła 2 miejsce

 

 


 

III spotkanie w ramach projektu kulinarnego

 

19 listopada 2016 roku odbyło się trzecie spotkanie kulinarne w ramach projektu ,,Zgotujmy coś razem’’. Tym razem tematem spotkania były ciasta i desery związanych z naszym regionem. Uczestnicy zapoznali się z ciekawymi przepisami na kołocze, szpaizy i pierniki.

Szczegóły w zakładce projekty.


galeria

 


 

 

Pasowanie na gimnazjalistę

 

9 listopada 2016 roku odbyło się w naszej szkole PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ. Uroczystość podzielona była na 2 części . Gospodarzami pierwszej byli przedstawiciele SU. Wychowawca klasy I gimnazjum pan Dariusz Bolesta przygotował kilka zadań na wesoło, sprawdzających poziom intelektualny i sportowy kandydatów na pełnoprawnych uczniów gimnazjum. W drugiej części uroczystości pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę. Pani wicedyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania, a pełnoprawni już uczniowie gimnazjum podziękowali za włączenie ich do społeczności uczniowskiej.galeria

 


 

Konkurs piosenki religijnej

 

8 listopada 2016 roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, tworząc jeden zespół muzyczny pod opieką pani katechetki, wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Gliwicach. Nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę "Aureola" i zajęli III miejsce w konkursie.

Konkurs odbył się w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II, więc my jako szkoła, której patronuje ten święty papież tym bardziej cieszyliśmy się, że wzięliśmy w nim udział.

 

 


 

 

V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Katowice, 3 – 6 listopada 2016


W dniach 3.11 - 6.11.2016 roku Oddział Śląski gościł w swym wojewódzkim mieście 200 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z całej Polski.  Przedstawiciele 18 oddziałów regionalnych spędzili cztery dni w Katowicach rywalizując o medale VIII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych i V Turnieju Bowlingowego Olimpiad Specjalnych pod Honorowym Patronatem JM Rektora AWF prof. dr hab. Adama Zająca. Organizatorem zawodów był oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie, natomiast na czele Komitetu Organizacyjnego stanął Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie - Dariusz Wosz.

Jak podczas każdych zawodów Olimpiad Specjalnych zawodnicy złożyli Przysięgę Olimpiad Specjalnych powtarzaną za zawodnikiem – członkiem Komitetu Regionalnego Czesławem Swobodą:

W V Ogólnopolskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych wzięło udział 80 zawodników z 17 Oddziałów Regionalnych. Kierownictwo sportowe nad turniejem objął pan Jarzy Stępień, sędzią głównym zawodów był pan Łukasz Śnieżek, a nieodzowną pomoc nad regulaminowym przebiegiem zawodów zapewnił delegat techniczny pani Agata Torbicz. Finały gier poprzedziły piątkowe preeliminacje, w wyniku których zawodnicy zostali podzieleni na grupy sprawnościowe. Współzawodnictwo odbywało się w grach indywidualnych, deblach i czteroosobowych drużynach. Finałowa rywalizacja miała miejsce  w sobotę i niedzielę. Podczas niej, zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, często o medalach decydowały pojedyncze punkty. Nie brakowało też radości zwycięstwa i łez porażki. Na szczęście tych pozytywnych emocji było o wiele więcej, co potwierdzały uśmiechnięte twarze naszych zawodników, którzy jak nikt inny potrafią się cieszyć. W przerwach między startami, uczestnicy zawodów mieli możliwość relaksu przy stole bilardowym czy rozmowy z ambasadorem Olimpiad Specjalnych Panią Kingą Baranowską. Należy dodać, iż w turnieju wzięło udział 12 sportowców naszego oddziału, którzy w sumie zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale!

Zawodnik naszego oddziału DANIEL WIECZOREK zdobył aż dwa z nich.

Zajął 1 MIEJSCE w Grze  Indywidualnej oraz 1 MIEJSCE W Grze Drużynowej.

 

galeria

 


 

II spotkanie w ramach projektu kulinarnego

 

29 października 2016 roku odbyło się drugie spotkanie kulinarne w ramach projektu ,,Zgotujmy coś razem’’ odbyło się w sobotę 29 października. Tym razem uczestnicy, pod okiem opiekunek, podjęli się przygotowania typowej śląskiej potrawy-żurku na naturalnym zakwasie.

Szczegóły w zakładce projekty.


galeria


 

Holy wins

 

28 października 2016 roku odbył się w naszej szkole "bal wszystkich świętych".

galeria
Święto szkoły

 

21 października obchodziliśmy po raz kolejny Święto Szkoły. Obchody związane są ściśle z dniem naszego patrona świętego Jana Pawła II, który przypada na dzień 22 października. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w bielszowickim kościele. Następnie po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie brali udział w grze o życiu naszego patrona- świętego Jana Pawła II. Jako pierwsza na metę dotarła klasa IIb gimnazjum. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Po zakończeniu gry wszyscy zostali poczęstowani papieskimi kremówkami, których sponsorem był ks proboszcz Piotr Kurzela. Nad przebiegiem całej imprezy czuwała nasza pani katechetka- Aleksandra Lis- Pawleta.


Galeria

 


 

 

XXVIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska 18.10.2016r.


18 października 2016 r. w kręgielni "Pink Bowling & Club" w Centrum Handlowym "Plaza" w Rudzie Śląskiej odbył się XXVIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Organizatorem zawodów był tradycyjnie Klub Olimpiad Specjalnych "Halembianka" we współpracy z Ośrodkiem dla Niepełnosprawnych „Najświętsze Serce Jezusa” w  Rudzie Śląskiej.

W obecności 120 zawodników reprezentujących, rekordowo 20 klubów Olimpiad Specjalnych, oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Pełnomocnik Prezydenta Miasta Ruda Śląska Pani Halina Ignor.  Rywalizacja finałowa toczyła się w  24 grupach sprawnościowych, w których wyrównana walka o medale na długo zapadnie w pamięci zarówno samym zawodnikom, jak również ich trenerom i wielu zaproszonych gościom.

 

Naszą drużynę reprezentowali: Nikola Turek- 1 miejsce, Sylwia Król- 2 miejsce, Dawid Porwol- 2 miejsce, Daniel Ursoń- 2 miejsce, Daniel Wieczorek- 2 miejsce, Ramona Mojszczak- 3 miejsce, Wiktoria Ulanecka- 3 miejsce, Martyna Bolenda- udział

Wszystkim serdecznie gratulujemy :)

 


 

Dzień Edukacji Narodowej


"Nauczyciel na złoty medal"

14 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Była to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud kształcenia i wychowania. Przepiękną laurką na tę uroczystość stanowiła część artystyczna przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunek. Dodatkową atrakcję stanowiła prezentacja zdjęć przedstawiających nauczycieli w dzieciństwie. Zadaniem uczniów było odgadnięcie kogo przedstawia dana fotografia. Zabawa była przednia. Na zakończenie każdy nauczyciel i pracownik obsługi otrzymał złoty medal w swojej dziedzinie. Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę i złożyła życzenia na kolejny rok. Niektórzy z pracownicy zostali wyróżnieni nagrodami dyrektora.

 

Galeria


 

Wycieczka do Muzeum Śląskiego w Katowicach


4 października 2016 roku uczniowie klasy V i IIa gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Galeria

 


 

I spotkanie w ramach projektu kulinarnego


1 października 2016 roku na swoich pierwszych warsztatach spotkali się uczniowie, którzy uczestniczą w projekcie kulinarnym "Zgotujmy coś razem". Atrakcji nie brakowało. Więcej informacji w zakładce PROJEKTY.


Galeria

 


 

Dzień Chłopaka


30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka pod hasłem

"Dzień Krawata na Dzień Chłopaka".

Chłopcy, którzy tego dnia zaprezentowali się w krawatach otrzymali słodkie nagrody. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się poczuciem humoru i w tym dniu włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego.


 


 

Pasowanie na ucznia


30 września 2016 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia. Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów podczas szkolnej przygody.


 


 

Wycieczka do Wiejskiej Chaty


W ramach działań profilaktycznych oraz poszerzania oferty edukacyjnej naszej szkoły Stowarzyszenie ,, Warto! ’’ organizuje spotkania kulinarne, które finansowane są ze środków Miasta Ruda Śląska. W projekt „Zgotujmy coś razem” włączone zostaną osoby z otoczenia uczniów (babcie, mamy czy emerytowani pracownicy szkoły). Osoby te podczas zajęć podzielą się ciekawym pomysłami kulinarnymi oraz przygotują wspólnie z uczniami proponowane potrawy. We wrześniu w ramach projektu uczniowie odwiedzili Wiejską Chatę w Gliwicach- Bojkowie.

Więcej informacji w zakładce projekty.

Galeria 

 

XVI Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska 28.09.2016r.


28 września 2016 r. odbył się XVI już, Śląski Turniej Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych HALEMBIANKA oraz Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej Piłkarze rywalizowali ze sobą w dwóch rudzkich halach sportowych, w Halembie i w Bielszowicach. W ceremonii otwarcia, na której nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, uczestniczyło aż dwadzieścia klubów, z których 14 wystawiło swoje drużyny w turnieju piłkarskim (ponad 100 zawodników).Dekoracja piłkarzy miała miejsce, jak zawsze, w halembskiej hali sportowej po zakończeniu rozgrywek na zaprzyjaźnionych obiektach.

Nasza drużyna w składzie: Nikola Turek, Sylwia Król, Daniel Wieczorek , Wiktoria Ulanecka, Ramona Mojszczak, Agnieszka Kołodziej, Paulina Loska zajęła II miejsce.

 

GRATULUJEMY!

 


 

galeria 

Wycieczka do TWINPIGS


24 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Żorach.


Galeria

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego


1 września 2016 o godz. 900 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców, pracowników, którzy przybyli na tę uroczystość. Szczególnie ciepło przywiatani zostali uczniowie, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będzie to rok pełen ciekawych wydarzeń oraz sukcesów.


 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

LogowanieW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »